Ердоган в ООН розповів, як бачить подолання гуманітарної кризи в Сирії
Подолання гуманітарної кризи в Сирії неможливе без трьох аспектів: це територіальна цілісність та політична єдність країни, недопущення кровопролиття в Ідлібі та ліквідація терористичних організацій.
Про це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у своїй промові на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу в Туреччині.
"Перший аспект – територіальна цілісність та політична єдність Сирії. Аби це стало можливим, дуже важливим фактором є Конституційний комітет, покликаний працювати найефективнішим чином… Друге – слід зробити все можливе для недопущення кривавої розправи в Ідлібі та притоку мігрантів з Ідліба, кількість яких потенційно становить 4 млн… Туреччина не може прийняти у себе нову хвилю мігрантів, саме тому ми розраховуємо на підтримку всіма країнами світу зусиль Туреччини, спрямованих на безпеку та стабільність в Ідлібі. Третє – ліквідація на схід від Євфрату терористичної організації PKK/YPG, яка окупувала четверту частину сирійських територій", - сказав Ердоган.
Він наголосив на тому, що врегулювання сирійського конфлікту потребує боротьби проти терористичних організацій, виходячи з однакових позицій та ставлення до них.
Ердоган нагадав, що Туреччина приймає на своїй території більше 5 млн осіб, які рятуються від військових конфліктів у своїх країнах, більше 3,65 млн цих осіб – сирійці. Він зауважив, що країна також є одним з найбільш активних борців із незаконною міграцією, за 8 місяців поточного року врятувавши в морі 32 тисячі нелегальних мігрантів, повернувши на батьківщину (за виключенням Сирії, куди мігрантів не повертали) 58 тисяч нелегалів.
Президент Туреччини показав фото сирійського хлопчика Айлана, який загинув у Середземному морі та став трагічним символом міграції, закликавши світову спільноту проявити ініціативу та припинити гуманітарну кризу в Сирії, а також підтримати зусилля Туреччини в цьому напрямку.
Він нагадав, що Туреччина нині спільно із США ведуть роботу над створенням зони безпеки в Сирії, біля кордону з Туреччиною, де можливим є розміщення від 1 до 2 млн сирійських мігрантів з території Туреччини, ЄС та інших країн.
Турецький президент також закликав ООН оголосити 15 березня (дата теракту у Новій Зеландії) Міжнародним днем боротьби з ісламофобією.
Ще на цю тему
- 25.04.2023 В Анкаре рассказали об итогах четырехсторонней встречи по Сирии в Москве
- 05.02.2023 Глава Минобороны Турции анонсировал встречу с делегациями рф и Сирии в феврале
- 23.09.2021 Bloomberg: Эрдоган направил несколько тысяч военных в Сирию перед встречей с Путиным
- 28.12.2020 Туреччина перекинула в Сирію нові військові підрозділи
- 21.09.2020 Туреччина направила нову військову колону в Сирію
- 17.09.2020 В Сирии совершена атака на наблюдательныq пункт турецких военных
- 04.08.2020 Туреччина відправила в Сирію колону з 30 військових машин
- 29.07.2020 Турецкая артиллерия нанесла удар по российским позициям в Сирии – СМИ
- 22.07.2020 Ердоган: Туреччина залишиться у Сирії, поки сирійці не стануть вільними
- 15.07.2020 У Сирії напали на турецько-російський конвой / Відео
- 16.06.2020 Зрив турецько-російських переговорів: Боротьба за Лівію та Сирію загострюється
- 06.04.2020 Коронавирус: Турция сокращает перемещение войск в Сирии