В Одесі проходить семінар ОБСЄ з демократичного цивільного контролю над ЗС України
Семінар з прав і свобод військовослужбовців та інших ключових напрямків демократичного контролю над Збройними Силами України проводить Міністерство оборони України та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні.
Такі семінари вже відбувалися в Києві та Дніпрі. Про це повідомив кореспонденту АрміяInform менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий.
"Ми зібралися тут, щоб підвищити рівень обізнаності військовослужбовців з їхніми правами та свободами, покращити взаємодію Збройних Сил України з громадянським суспільством, а також продемонструвати переваги демократичного цивільного контролю над вітчизняним військом. Суттєвим аспектом на заході стане обговорення питання державної мови як чинника національної безпеки та ефективного засобу зв’язку із громадськістю. Крім того, військові Одеського гарнізону ознайомляться із сутністю та змістом гендерної політики в секторі безпеки та оборони. Важливо показати військовослужбовцям, якою буде роль демократичного цивільного контролю в забезпеченні гендерної рівності у Збройних Силах", — розповів Олександр Гладкий.
Зі свого боку начальник відділу соціальної політики Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Сергій Кучеренко довів до присутніх особливості законодавчої бази щодо підвищення прав та свобод військовослужбовців, переваги проходження військової служби на нинішній день, детально розповів про зміни в питаннях соціального забезпечення військовослужбовців, зокрема в контексті вирішення житлових проблем особового складу тощо.
За словами виконувача обов’язків першого заступника начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України капітана 1 рангу Андрія Коренька, демократичний контроль над Збройними Силами України є важливою ознакою процесу, який відбувається сьогодні у вітчизняному війську, спрямованого на подальшу інтеграцію з євроатлантичними структурами. Особливу увагу, за словами офіцера, потрібно зосередити на перевагах співпраці військових із громадськістю.
Крім того, начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони, доктор наук з державного управління Національного університету оборони України імені Івана Черняховського підполковник Ольга Сальнікова прочитала лекції на теми «Демократичний цивільний контроль над Збройними Силами та його переваги» та «Стратегічні комунікації як ефективний механізм взаємодії між збройними силами та громадянським суспільством».
Під час семінару відбудеться презентація та обговорення довідника «Основні права і свободи військовослужбовців Збройних Сил України», який у майбутньому передадуть військовослужбовцям у користування. Також розглядатимуть питання імплементації сучасної мовної політики в Збройних Силах України та ефективності комунікації військових зі ЗМІ.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 Пентагон официально разрешил отправку военных подрядчиков в Украину
- 20.11.2024 Боррель закликав ЄС розмістити координаційний центр з навчань ЗСУ у Києві
- 12.11.2024 Перші добровольці Українського легіону у Польщі підписали контракти, заявок вже 600
- 19.10.2024 Понад 100 тисяч українських військових пройшли підготовку за кордоном - Генштаб
- 15.10.2024 Боррель: Місію ЄС із навчання українських військових продовжать на два роки
- 11.10.2024 Британія може відправити військових на захід України для підготовки новобранців
- 09.10.2024 Макрон відвідає українських військових, які проходять навчання у Франції
- 17.09.2024 Зеленский подписал закон о создании Сил беспилотных систем как отдельного рода войск ВСУ
- 24.08.2024 Зеленський присвоїв Сирському нове звання
- 02.08.2024 Прем'єр Молдови ухильно прокоментував можливість видачі військовозобов’язаних українців
- 25.06.2024 Міноборони підтримало збільшення терміну оновлення даних для військовозобов'язаних
- 19.06.2024 Естонія готова обговорювати відправлення військ до України. Для нас це не червона лінія, - посол Кольк