Єврокомісія не коментує рішення Данії щодо Nord Stream 2
Єврокомісія не коментує оголошене вчора рішення Данії дозволити будівництво газопроводу «Північний потік-2» у власних територіальних водах, але сподівається, що після завершення будівництва цей газогін функціонуватиме за правилами європейського законодавства.
Про це у четвер під час брифінгу для преси заявила речник Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен (Anna-Kaisa Itkonen), повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Перш за все, ми не коментуємо оприлюднене вчора рішення Данії, яка дозволила спорудження газопроводу в своїх територіальних водах. Наші зобов’язання полягають виключно у енергетичних питаннях, зокрема, в тому, що стосується енергетичної солідарності та створення конкурентного енергетичного ринку. Щодо «Північного потоку-2», якщо він буде побудований, ми хочемо забезпечити, щоб він функціонував прозорим та недискримінаційним шляхом, з належним рівнем регуляторного нагляду у відповідності до ключових принципів європейського законодавства. Нині в ЄС ми маємо чіткі правила, які стосуються всіх газопроводів, що постачають газ на європейський ринок», - сказала речник Єврокомісії.
Як повідомлялося раніше, у квітні поточного року Євросоюз погодив оновлену Газову директиву, яка розповсюджує правила 3 Енергетичного пакету ЄС на всі газопроводи, які входять на територію ЄС та виходять з його території, включаючи ті, що прокладені у морі.
Під ці оновлені регуляторні правила підпадає також проект "Північний потік-2", на який будуть розповсюджуватися європейські антимонопольні правила. Вони, зокрема, передбачають неможливість зосередження потужностей видобутку та транспортування газу в руках однієї кампанії, прозорість діяльності газотранспортних мереж та доступ третіх компаній до управління ними, а також дотримання недискримінаційних тарифів на транспортування газу.
Ще на цю тему
- 15.10.2024 У ЄС вимагають посилити правила звітності щодо імпорту російського ЗПГ
- 15.10.2024 Чехия потратила на закупку нефти и газа РФ в несколько раз больше, чем на военную помощь Украине
- 11.10.2024 Угорщина та "Газпром" домовились про можливість збільшити поставки російського газу
- 27.09.2024 Індія відмовилася купувати російський газ з проекту "Арктик СПГ 2", що потрапив під санкції
- 21.09.2024 Країни Балтії та Польща: Купівля СПГ у Росії підриває згуртованість ЄС
- 22.08.2024 Угорщина знайшла, як забезпечити себе нафтою попри проблеми з транзитом через Україну
- 08.08.2024 Євросоюз нарощує імпорт російського скрапленого газу – AP
- 30.05.2024 Швеція готова заблокувати імпорт російського СПГ, якщо Угорщина завадить рішенню ЄС
- 30.05.2024 Германия и Чехия предлагают ЕС обсудить отказ от топлива из РФ
- 20.05.2024 Транзиту кінець? Чи продовжить Україна газовий контракт із РФ та що буде, якщо ні
- 20.02.2024 Суд у Франції конфіскував віллу за 120 млн євро, пов’язану з "Газпромом"
- 12.02.2024 Австрія збирається розірвати контракт на постачання газу з Росії