Окупанти проводять "соцопитування" про лояльність до них кримських татар
У Криму серед кримських татар проводять «соціологічне опитування», під час якого під аудіозапис просять відповісти, чи спілкується респондент з членами Меджлісу, які проживають в Україні, і чи читає він «альтернативні» ЗМІ.
Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу сказав керівник Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
«У Криму почали проводити так зване «соціологічне опитування». У будинки кримських татар приходять так звані соціологи (частіше залучають кримських татар), які звертаються з проханням відповісти на запитання під аудіозапис», - розповів Барієв.
За його словами, під час опитування ставлять такі питання: «Чи подобається Вам у Криму?», «Громадянином якої країни ви себе вважаєте?», «Кого з членів Меджлісу, які проживають в Україні, Ви знаєте? Чи спілкуєтеся з кимось із них?», «Читаєте/дивитеся Крим. Реалії?» тощо.
«Опитування» проводиться анонімно, але в кінці розмови просять назвати номер телефону.
За даними Барієва, у пристрій для аудіозапису вмонтовані чіпи, за допомогою яких замовники визначають місце проведення «опитування», і таким чином отримують підтвердження, що воно дійсно проходило в будинку кримських татар.
Член Меджлісу звернувся до співвітчизників із закликом не брати участі в подібних «опитуваннях» ні в якій якості.
«Закликаю людей відмовлятися бути інтерв'юєрами і опитуваними, оскільки отримана інформація може бути використана як проти одних, так і проти інших», - заявив Барієв.
За його словами, окупаційна «влада», проводячи подібні «соцопитування», може переслідувати дві мети.
«Перша - виявлення людей, які є прихильниками України і Меджлісу кримськотатарського народу або просто лояльних до України і Меджлісу. Друга мета - враховуючи, що окупований Крим контролюється російською владою, люди, побоюючись за свою безпеку, під запис говоритимуть, що вони громадяни Росії. І що не підтримують Меджліс. Цей матеріал окупанти зможуть використовувати на різних міжнародних майданчиках, у тому числі в Міжнародному суді ООН», - вважає Барієв.
Як повідомлялося раніше, 29 вересня 2016 року, Верховний Суд Російської Федерації залишив у силі рішення про заборону Меджлісу, яке раніше прийняв Верховний Суд Криму. В результаті Меджліс, представницький орган кримських татар, не може виконувати свої функції й дотепер.
Ситуація триває попри рішення Міжнародного суду ООН. У 2017 році суд дійшов висновку, що Російська Федерація має утриматися від обмежувань представницьких органів кримських татар, зокрема, Меджлісу.
Ще на цю тему
- 06.05.2025 Окупанти незаконно утримують в Криму 223 особи, з них 133 – кримські татари
- 01.05.2025 У Криму після доносу окупанти прийшли з обшуком до кримського татарина
- 30.04.2025 У Росії шістьох кримських татар засудили строки від 11 до 14 років ув'язнення
- 28.04.2025 МЗС у річницю заборони окупантами Меджлісу: Це не зламало дух боротьби кримських татар
- 18.04.2025 В першому кварталі в окупованому Криму зафіксовано 44 випадки допитів – КРЦ
- 12.04.2025 Кримський політв’язень Рустем Гугурик у критичному стані: колонія в Бурятії ігнорує його хвороби
- 08.04.2025 У РФ кримським татарам загрожує по 17 років ув'язнення у справі «другої джанкойської групи»
- 04.04.2025 Окупанти допитали дружину політв’язня Вадима Сірука щодо підпалу могили російського «воєнкора» в Криму
- 04.04.2025 Участникам «четвертой Джанкойской группы» продлили арест на три месяца
- 25.03.2025 Учасникам «шостої Бахчисарайської групи» продовжили арешт на три місяці – «Кримська солідарність»
- 21.02.2025 В окупованому Криму російські силовики вручили попередження правозахиснику Айдеру Сулейманову і двом активистам
- 15.02.2025 Засуджений РФ кримчанин Абдуллаєв провів у ШІЗО колонії понад тисячу днів – правозахисники