Україна дистанційно підпише протокол з Росією про риболовлю в Азовському морі
Засідання Українсько-Російської Комісії з питань рибальства щодо розподілу квот на 2020 рік на вилов риби в Азовському морі відбудеться онлайн 13 листопада цього року, у ході якого буде підписано протокол дипломатичними каналами.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту довкілля України, передає Главком.
«Уперше за роки незалежності засідання Українсько-Російської Комісії з питань рибальства щодо розподілу квот на вилов риби в Азовському морі відбуватиметься онлайн 13 листопада цього року. Протокол на 2020 рік буде підписаний дипломатичними каналами», - йдеться у повідомленні.
У міністерстві наголошують, що підписання протоколу надасть Україні можливість законно здійснювати промисловий вилов риби в Азовському морі.
«Просимо громадськість підтримати такі вимушені переговори в інтересах України та наших рибалок, які працюють в акваторії Азовського моря», - закликають у відомстві.
Зазначається, що Україна не може відмовитись від участі в засіданні комісії адже наразі відсутні альтернативні механізми у діючому правовому полі щодо регулювання діяльності сторін у сфері рибальства в Азовському морі.
У 2019 році Україна через дипломатів отримала офіційне запрошення від Росії з пропозицією провести переговори і підписати протокол щодо використання природних ресурсів у 2020 році в Азовському морі. Спершу, ніж висловити свою позицію, Україна провела ряд консультацій. За результатами всіх обговорень домовилися про проведення чергової сесії комісії дистанційно, а не як раніше – почергово на території кожної з країн.
Непідписання відповідного протоколу за результатами засідання комісії сприятиме зростанню незаконного вилову водних біоресурсів в Азовському морі та знизить показники вітчизняної риболовної галузі. Також без підписаного протоколу Україна втратить правові підстави для встановлення лімітів на вилов біоресурсів у басейні Азовського моря, а РФ зможе звинуватити Україну в невиконанні норм міжнародного законодавства.
Наразі статус Азовського моря визначається кількома міжнародними договорами - це Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року та Договором між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, підписаний 24.12.2003.
У цьому Договорі йдеться, що діяльність у сфері рибного господарства регулюється відповідно до Угоди 93-го року засідання Українсько-російської комісії.
Ще на цю тему
- 04.01.2025 В окупованому Криму змінили начальника місцевого управління ФСБ
- 02.01.2025 Путін зробив кримську зрадницю «заслуженим юристом РФ»
- 27.12.2024 Окупанти готують пропагандистський телеміст до річниці Ялтинської конференції – ЦНС
- 06.12.2024 Тамила Ташева стала народным депутатом Украины
- 05.12.2024 Окупанти засудили жителя Керчі до 15 років позбавлення волі за нібито співпрацю з СБУ
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення