Росія прагне зробити закритими слухання у Гаазі щодо захоплення українських суден
Росія прагне зробити закритим слухання в Арбітражному трибуналі щодо захоплення нею трьох українських кораблів з екіпажем в Азовському морі.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає УНН.
У Гаазі почалось слухання провадження за позовом України проти Росії в Арбітражному трибуналі щодо захоплення українських кораблів у Керченській протоці.
"Незважаючи на те, що предметом справи є одне просте питання - кричуще порушення РФ фундаментального принципу міжнародного морського права - абсолютного імунітету військових суден та членів їхніх екіпажів, РФ намагається вибороти стільки ж часу для розгляду цієї справи, як і у справі стосовно порушення прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці. Крім того, Росія прагне зробити слухання максимально закритими", - зазначила Зеркаль.
Як повідомила заступниця міністра закордонних справ, Україна наполягає на тому, що справа є терміновою, оскільки не зважаючи на те, що у Росія звільнила українських моряків, кримінальні справи проти них тривають. Зеркаль наголосила, що РФ продовжує порушувати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та Конвенцію ООН з морського права.
Арбітражний трибунал заслухав позиції та аргументи України та Росії. Сторонам у ході засідання, за інформацією Зеркаль, не вдалось дійти згоди. Завтра Арбітраж ухвалить правила процедури своєї діяльності з урахуванням сьогоднішніх слухань.
Нагадаємо, команда Міністерства закордонних справ України прямує в Гаагу, де в четвер відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.
Як повідомляв УНН, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" і рейдового буксира "Яни Капу", які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполь в Азовському морі. Після цього 24 українських моряки заарештували в Криму, потім їх перемістили в російські СІЗО в Москві.
7 вересня до Києва повернулися 35 заручників, у тому числі 24 моряка. Вони повернулися на батьківщину в рамках обміну між Україною і РФ.
А 20 листопада українські катери "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" повернулись з полону в анексованому Росією Криму.
Ще на цю тему
- 10.01.2025 Ексначальник відділу СБУ в Криму Юрій Зацний отримав підозру у держзраді
- 10.01.2025 На яхтенную марину в Балаклаве надо еще два года и два миллиарда
- 09.01.2025 За матеріалами СБУ засуджено ще 3 кримських колаборантів, які обслуговували силові псевдоустанови рф.
- 09.01.2025 В Крыму с начала аннексии 66 человек стали жертвами насильственных исчезновений – КрымSOS
- 08.01.2025 Засуджено ще 3 кримських колаборантів, які обслуговували силові псевдоустанови РФ – СБУ
- 06.01.2025 В окупованій Ялті на території морського порту відкрили гральну зону
- 06.01.2025 За матеріалами СБУ судитимуть ще одного зрадника, який сприяв окупації Криму
- 01.01.2025 Российский глава Крыма Сергей Аксенов анонсировал снижение цен на бензин в середине января
- 30.12.2024 В Крыму вопреки заверениям Аксенова вновь подскочили цены на бензин – активисты
- 27.12.2024 РФ засудила українку в окупованому Севастополі за «державну зраду» до 15 років
- 26.12.2024 Суд РФ обязал жителя Украины избавиться от земучастка в Севастополе – российская прокуратура
- 26.12.2024 Аксенов утверждает, что последствия разлива мазута ликвидируют к турсезону