“Нормандська зустріч” підтвердила прогрес, однак сторони не зблизили позицій – FT
Україна і Російська Федерація досягли певного прогресу на зустрічі в Парижі щодо зменшення напруги в зоні бойового протистояння на Донбасі, однак сторони поки що залишаються далекими від спільного рішення щодо врегулювання конфлікту.
Так охарактеризувало результати “Нормандської зустрічі” в понеділок впливове видання Financial Times, повідомляє Укрінформ.
"Росія й Україна домовилися про чергове припинення вогню у війні між підтримуваними Москвою сепаратистами й урядом з Києва на сході України. Втім вони залишаються глибоко розділеними у питаннях, як розв'язати конфлікт, описаний президентом Франції Емманюелем Макроном як "відкрита рана в серці європейського континенту", - зауважує видання.
Чотири лідери погодилися на низку негайних кроків щодо "стабілізації ситуації в зоні конфлікту", пише газета. У тому числі, йдеться про припинення вогню до кінця року, план розмінування, обмін полоненими, а також відведення військ на трьох додаткових ділянках до березня 2020 року. Тим не менше, залишаються серйозні розбіжності щодо політичного пакету питань.
"Путін і Зеленський повністю розійшлися щодо довгострокового політичного рішення", - зазначається в публікації. Українці вимагали повного контролю над кордоном перед регіональними виборами та виведенні всіх іноземних сил. Росія ж наполягає на визначенні цього пункту в Мінських домовленостях.
При цьому, FT звертає увагу, що опоненти в Україні називали Зеленського "надто прихильним до Росії", однак він відстоював міцні позиції і "хотів досягти більшого".
Видання також процитувало колишнього прем'єр-міністра Швеції, нині співголови Європейської ради з питань міжнародних відносин Карла Більдта, який назвав зустріч у Франції "тестом" для Москви.
"Сьогоднішня зустріч президента України Зеленського й президента Путіна в Парижі покаже, чи існує справжня воля Москви врегулювати конфлікт з Україною. Президент Франції Макрон говорив про нові відносини з Росією, але це справді тест", - зазначив Більдт.
При цьому, в публікації зазначається, що для просування в "мінливому контексті" врегулювання на сході України необхідно, щоби зусилля докладалися з російського боку.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Кабмін схвалив план втілення Стратегії морської безпеки, розроблений Міноборони – Умєров
- 28.10.2024 На фоні російської нафти Україна та Індія розглядають можливості для співпраці в галузі оборонної промисловості
- 21.09.2024 Сирський обговорив з французьким колегою потреби Сил оборони України
- 11.09.2024 Україна та Литва підписали меморандум про співпрацю у сфері оборони
- 08.08.2024 "Укроборонпром" вперше увійшов до 50 кращих оборонних компаній.
- 19.07.2024 Стратегия морской безопасности Украины: Неижпапа озвучил детали документа и последствия его реализации
- 13.06.2024 На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією
- 19.05.2024 США скликали наступне засідання "Рамштайну"
- 07.05.2024 ЄС почав роботу над відкриттям Офісу оборонних інновацій у Києві
- 17.04.2024 Глави МЗС країн G7 обговорять сьогодні підтримку української системи ППО – The Guardian
- 23.02.2024 Офіс президента опублікував текст безпекової угоди України з Данією
- 20.02.2024 Укроборонпром співпрацюватиме з провідним виробником ракетних систем MBDA Deutschland