Україна та Азербайджан прямують до товарообороту у $1 млрд
Україна і Азербайджан нарощують міждержавний товарооборот, що вже наближається до $1 млрд.
Про це стало відомо за результатами двостороннього бізнес-форуму, що відбувся в Баку, повідомляє Главком.
Торгово-промислова палата України підготувала бізнес-складову для участі у двосторонньому економічному форумі Україна-Азербайджан за участі президентів обох країн.
У складі бізнес-делегації ТПП України була рекордна кількість українських підприємців - 90 осіб, що представляють найрізноманітніші галузі економіки.
Мета ТПП України – допомогти членам бізнес-десанту встановити прямі ділові контакти, налагодити взаємовигідні коопераційні зв’язки, отримати актуальну інформацію про ситуацію на азербайджанських ринках.
«Ми бачимо позитивну динаміку зростання нашої торгівлі за останні 3 роки. Втім, у наших країн є величезний потенціал для зростання взаємовигідної торгівлі, який ми використовуємо поки ще не в повну міру. Я впевнений, що в чималому списку української експортної продукції, яку ми пропонуємо на світовому ринку, є багато того, що знайде своїх споживачів в Азербайджані і навпаки. Форум це підтвержує», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
Загалом у форумі взяло участь понад 400 учасників. Участь у заході президента України Володимира Зеленського та президента Азербайджану Ільхама Алієва надала йому особливого значення і свідчить про підвищену увагу, яку приділяють керівники наших країн розвитку двосторонніх торгово-економічних відносин.
На форумі було окреслено пріоритетні напрями двостороннього співробітництва, а саме в сфері транспортного сполучення, будівництва, туризму, інвестицій. Було зазначено, що візит високо рівня з Азербайджану заплановано на 21- 22 січня наступного року, поміж тим планується також провести чергову міжурядову комісію в Києві.
Двосторонні переговори показали гарні результати для виробників м'ясної та молочної галузей, хімічного направлення тощо.
У ході візиту представники українських компаній відвідали ТОВ Сумгаїт хімічний парк та СТП промисловий центр, у склад якого входить 12 заводів різних сфер діяльності. Після продуктивної зустрічі з керівництвом обох парків компанія ПП «Руслан та Людмила» попердньо підписала договір про співробвтництво з ТОВ Сумгаїт Хімічний Парк про поставку модифікатора ржі для азербайджанських колег.
Хорошими прикладами успішного розвитку наших ділових зв'язків є проекти «Торговий Дім України в Азербайджанській Республіці» і створення мережі реалізації «Українські продукти» яка сьогодні налічує 12 крамниць.
Нагадаємо, Торгово-промислова палата України є платформою для формування бізнес-зв’язків і комунікацій між національним та зарубіжним бізнесом і владою. Місія Торгово-промислової палати України – створення та підтримка сприятливого середовища для ведення бізнесу в Україні і посилення міжнародної ділової співпраці «Україна-Світ». Мета – розвинутий і сильний вітчизняний бізнес.
Ще на цю тему
- 08.07.2023 Україна та Азербайджан погодили квоту дозволів на міжнародні вантажні перевезення на 2024 рік
- 22.06.2023 Азербайджан виступає за мир в межах територіальної цілісності України – глава МЗС Байрамов
- 31.05.2023 Стратегічні партнери. Україна в інформаційному просторі Азербайджану (5)
- 25.05.2023 Українські автоперевізники отримають від Азербайджану 3000 дозволів для транзиту
- 17.05.2023 Стратегічні партнери: ситуація з медіа в Україні як складова партнерства (4)
- 10.05.2023 Стратегічні партнери України: ситуація в національних медіа Азербайджану (3)
- 23.04.2023 Стратегічні партнери України: Азербайджан в інформаційному просторі України (2)
- 02.04.2023 Стратегічні партнери України: південний фланг у дзеркалах національних медіа. Азербайджан – Україна (1)
- 17.12.2022 Україна отримала від Азербайджану 95 трансформаторів і генераторів
- 12.05.2022 Уряд зробив крок для завезення пального з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу
- 28.03.2022 Азербайджан готовий забезпечити Україну пальним для посівної – Зеленський
- 14.01.2022 Президент Азербайджану анонсував нові рішення з Україною в енергетиці і нафтопереробці