Будівництво "Північного потоку-2" зупиниться щонайменше на кілька місяців – S&P
Санкції США проти газопроводу "Північний потік-2" зупинять його будівництво щонайменше на кілька місяців, адже російські кораблі не зможуть укладати труби замість швейцарської компанії Allseas.
Про це повідомляє агенція S&P, пише ZN,UA.
Нині Allseas призупинила участь у проєкті. Продовжити укладання труб могло б російське судно Fortuna, яке має необхідне устаткування. Однак у нього немає системи динамічного позиціювання, тож згідно із законодавством Данії, проводити морські глибоководні роботи у її територіальних водах воно не може.
Інше російське судно – "Академик Черский" – також має устаткування, необхідне для продовження робіт. Судно, придбане "Газпром" три роки тому, має також необхідну систему динамічного позиціювання, пише LB.ua.
Однак "Академик Черский" зараз використовується для робіт на Далекому Сході РФ. Аби допливти до Данії, йому знадобиться близько 2 місяців, наголошує "Новое время".
Чим небезпечний "Північний потік-2": будівництво газогону разом з іншими проєктами російського монополіста"Газпром" дозволить РФ зосередити дві третини поставок газу до ЄС.
За таких умов про передбачену Третім енергопакетом диверсифікацію маршрутів постачання енергоресурсів до Європи не йдеться. Натомість ризики залежності Європи від російського газу, який держава-агресор часто-густо використовує як важіль економічного й політичного тиску, зростає.
Своєю чергою Україна після добудови газогону втратить кошти, що надходять до бюджету від транзиту російського газу в ЄС через українську газотранспортну систему.
Нагадаємо, 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік". Під штрафні заходи потраплять судна, які займаються прокладкою труб, а також громадяни, які мають відношення до роботи суден.
На тлі запровадження санкцій швейцарська компанія Allseas, яка займається укладанням труб для "Північного потоку-2", інформувала про призупинення робіт.
Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".
Ще на цю тему
- 19.11.2024 Франція імпортує рекордну кількість СПГ з Росії за допомогою Німеччини
- 16.11.2024 Транзит газу через Україну не змінився після відмови "Газпрому" постачати його Австрії
- 16.11.2024 В Австрії кажуть, що "Газпром" попередив про припинення поставок газу
- 14.11.2024 Австрійський імпортер газу OMV відсудив у «Газпрому» €230 мільйонів
- 07.11.2024 Найбільший покупець російського газу в Німеччині конфіскував 530 мільйонів євро «Газпрому»
- 09.10.2024 Україна зупиняє транзит російського газу: з'явилась реакція Німеччини
- 18.09.2024 Общая сумма исков стран ЕС к «Газпрому» превысила его чистую выручку от продаж газа на все внешние рынки вместе взятые
- 13.09.2024 Від російського газу відмовляється один з останніх великих споживачів в ЄС
- 11.09.2024 У ЄС заявили про готовність повністю відмовитись від російського газу
- 06.09.2024 Чехія готова допомогти ЄС у разі зупинки транзиту російського газу через Україну
- 21.08.2024 ЄС накопичив необхідний обсяг газу на зиму на два місяці раніше за план
- 13.08.2024 Україна та Росія зберігатимуть транзит російського газу до ЄС попри бої на Курщині – Bloomberg