ЄС не визнає меморандум між Лівією і Туреччиною щодо розділу юрисдикцій у морі
Нещодавно укладений меморандум про порозуміння між Туреччиною і Лівією щодо делімітації морських юрисдикцій у Середземному морі не відповідає міжнародному Морському праву та не має правових наслідків для третіх країн.
Про це у середу, 8 січня, під час зустрічі з прем’єр-міністром уряду національної згоди Лівії Фаїзом аль Сарраджем (Fayez al-Sarraj) завив Президент Європейської Ради Шарль Мішель. Відповідне повідомлення оприлюднене на сайті Європейської Ради, пише Укрінформ.
«Президент Мішель підняв питання щодо нещодавнього Меморандуму про порозуміння між Туреччиною і Лівією щодо делімітації морських юрисдикцій у Середземному морі, та висловив позицію Євросоюзу, за якою цей документ порушує суверенні права третіх держав і не відповідає Морському праву, отже не може мати жодних правових наслідків для третіх країн», - йдеться у повідомленні.
Під час зустрічі з керівником уряду Лівії Президент Європейської Ради Шарль Мішель та Високий представник ЄС Жозеп Боррель наголосили на тому, що Євросоюз нарощуватиме зусилля з пошуку мирного політичного розв’язання поточної кризи у Лівії.
Зокрема, Президент Європейської Ради висловив глибоке занепокоєння військовою ескалацією у Лівії та наголосив на тому, що поточна криза в країні не має військового рішення. Отже, лише політичний процес може повернути в Лівію мир і стабільність, при цьому самі лівійці мають ухвалювати рішення щодо власного майбутнього. У цьому контексті Євросоюз висловив повну підтримку Берлінському процесу з врегулювання в Лівії, головною метою якого є саме пошук такого широкого політичного рішення.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель проінформував лівійську сторону про результати вчорашньої зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Берлінського процесу – Франції, Німеччини, Італії та Великої Британії, - та наголосив на важливості реалізації послідовних кроків з врегулювання в Лівії, які обговорювалися під час цієї зустрічі.
Ще на цю тему
- 05.04.2024 Туреччина призупинила дію Договору про звичайні збройні сили в Європі
- 12.01.2024 Еврокомиссия ввела пошлины на импортируемую из Турции и Китая сталь для судостроения
- 09.11.2023 Туреччина звинуватила ЄС у несправедливості та упередженості щодо заявки на вступ
- 09.11.2023 Туреччина продовжує віддалятися від ЄС – Єврокомісія
- 02.10.2023 Ердоган каже, що вже «нічого не чекає» від ЄС
- 08.09.2023 Туреччина закликала ЄС відновити перспективи її членства
- 28.07.2023 Турция перезапустит переговоры с Евросоюзом о вступлении
- 24.07.2023 Туреччина хоче поновити переговори про вступ до Євросоюзу
- 29.05.2023 Турцию пригласили на саммит Европейского политического сообщества
- 03.01.2023 Суд Туреччини остаточно схвалив вихід зі Стамбульської конвенції
- 12.11.2022 ЄС розкритикував заяву Туреччини про статус спостерігача при Тюркській раді для Північного Кіпру
- 09.11.2022 ЄС продовжив санкції проти Туреччини через незаконне буріння нафти в Середземномор'ї