За час блокади Керченської протоки Росія затримала понад 2200 суден - експерт
Від початку морської блокади у Керченській протоці Росія затримала 2249 суден, з яких кожне друге – європейське. Загальні втрати від їх вимушеного простою сягають $45 млн.
Про це у Брюсселі під час виступу на засіданні делегації Європарламенту в Парламентському комітеті асоціації Україна - ЄС розповів редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко, передає кореспондент Укрінформу.
«Після загострення ситуації у листопаді 2018 року час очікування суден для проходу Керченською протокою становив до п'яти діб. У цей час з’явилися резолюція Європарламенту, заяви Єврокомісії та Держдепартаменту США, окремих країн ЄС і Британського співтовариства. Після цього середній час очікування, коли росіяни пропустять судно з вантажем у Маріуполь або Бердянськ різко скоротилося - в середньому до 30 годин, і цей показник тримався близько пів року. Дехто почав говорити, що «керченська криза» вирішена. Але до початку блокади час проходження суден Керченською протокою не перевищував 5-7 годин», - розповів Клименко.
Він зауважив, що динаміка у змінах часу затримання суден відбиває модель поведінки Москви не лише у цій ситуації. Російські представники поводяться стриманіше, коли стикаються із серйозним спротивом - і знову починають нахабніти, коли відчувають, що він слабшає.
У зв'язку з цим Клименко нагадав, що найбільше час простою комерційних суден біля Керченської протоки скоротився в жовтні 2019 року – коли відбулося перше засідання Морського трибуналу ООН за позовом України проти Росії.
«За час блокади Керченської протоки Росія штучно затримала 2249 суден, кожне з яких у простої втратило, у середньому, чотири доби внаслідок дій ФСБ Росії в Азовському морі. Один день такого простою вартий близько $10 тис., тож лише вимушений простій завдав не менше $45 млн збитків. При цьому більше половини суден, що зазнають необґрунтованих затримок у Керченській протоці, мають відношення до ЄС – або за прапором, або за належністю судновласника, або за портом призначення вантажу», - поінформував український експерт.
Він додав, що за динамікою подій, зі збільшенням кількості інцидентів (останнім з яких стало незаконне затримання чотирьох українських рибалок силами ФСБ), можна зробити висновок, що Росія готується до загострення. За прогнозом Клименка, воно може відбутися або на хвилі «победобєсія» після 9 травня, або під час російських навчань «Кавказ 2020», коли в Чорному морі, за попередньою оцінкою, будуть зосереджені до 100 бойових кораблів РФ, у тому числі, передислокованих з інших флотів.
Ще на цю тему
- 04.01.2025 В окупованому Криму змінили начальника місцевого управління ФСБ
- 02.01.2025 Путін зробив кримську зрадницю «заслуженим юристом РФ»
- 27.12.2024 Окупанти готують пропагандистський телеміст до річниці Ялтинської конференції – ЦНС
- 06.12.2024 Тамила Ташева стала народным депутатом Украины
- 05.12.2024 Окупанти засудили жителя Керчі до 15 років позбавлення волі за нібито співпрацю з СБУ
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення