Визнання Україною суб’єктністі ОРДЛО жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту на Донбас - Єгор Чернєв
13 березня стало відомо, що у Мінську підписано домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб'єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Так, глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що на останній зустрічі у Мінську сторони домовилися створити спільну платформу з представниками окремих районів Донецької і Луганської областей, які не контролюються урядом України.
Стурбованість таким розвитком подій висловили ряд депутатів Верховної Рады України. Так Єгор Чєрнєв, партія СН, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО, доброволець Нацгвардії, учасник війни заявив на своїй сторинці у Фейсбук:
Далі - пряма мова:
"Ми, народні депутати України – представники політичної партії «Слуга народу» не можемо не звернути увагу на низку подій навколо переговорів з Російською Федерацією.
Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та ін. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи.
Тривогу викликає той факт, що до утворюваної Консультативної ради увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій.
У зв’язку з цим вважаємо за доцільне заявити, що згідно з положеннями Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268 від 2018 року Російська Федерація здійснює тимчасову окупацію територій в Донецькій та Луганській областях.
Відповідно до законодавства України на тимчасово окупованій території України, узурпувавши виконання владних функцій, діють окупаційні органи влади Російської Федерації.
Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави.
Ми усвідомлюємо, що створювана Консультативна рада є лише дорадчим органом без права прийняття рішень. Разом з тим, на наше переконання, реалізація на практиці оприлюдненого українськими ЗМІ положення про згадану Консультативну раду закладає основу для того, щоб поставити під сумнів закріплену в законодавстві України позицію нашої держави про те, що на сході України відбувається збройна агресія з боку Російської Федерації, яка тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та території в Донецькій та Луганській областях.
Такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій наших західних партнерів. Крім того він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту на Донбасі.
У зв’язку з цим ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливоі громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать діючому законодавству держави та національним інтересам.
Також закликаємо Президента України Володимира Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів".
Ще на цю тему
- 24.02.2022 Путін заявив, що ухвалив рішення про проведення військової операції із «захисту Донбасу»
- 21.12.2021 На території окупованого Донбасу перебуває 800 російських офіцерів - розвідка
- 17.08.2020 Окупанти облаштовували позиції під Маріуполем: у штабі розповіли про вчорашній день в зоні ООС
- 16.12.2019 МЗС: ганебні образи на адресу Зозулі співзвучні зі штампами російської пропаганди
- 16.12.2019 Якщо до кінця року вдасться обміняти полонених, то в зустрічах у "нормандському форматі" є сенс, - Пристайко
- 24.10.2019 Позиции в районе Мариуполя боевики обстреляли из артиллерии
- 06.09.2019 Акция памяти убитого россиянами морского пограничника прошла в Одессе / Фото
- 16.08.2019 Волкер: твердження Росії про "внутрішній конфлікт" на Донбасі треба відкидати
- 08.08.2019 У Маріуполі попрощалися із загиблими під Павлополем морськими піхотинцями
- 14.06.2019 «Миротворец» обнародовал список тысячи наемников из ЧВК «Вагнер»
- 12.06.2019 ОБСЕ вновь зафиксировала российский «Торн» на Донбассе
- 11.03.2019 СБУ попередила жителів Маріуполя про антитерористичну операцію 13-14 березня