Денісова просить омбудсмена Греції про захист ув'язнених українців
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції Covid-19 просить омбудсмена Грецької Республіки Андреаса Поттакіса і президента організації з прав людини Бангладеш Абрара Одхікара про сприяння у захисті прав ув'язнених в грецьких виправних установах українців.
"Звертаюся до омбудсмена Грецької Республіки Андреаса Поттакіса і президента організації з прав людини Народної Республіки Бангладеш пана Абрара Одхікара з проханням захистити права ув'язнених громадян України, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основних свобод та мінімальними стандартними правилами поводження з ув'язненими, ухваленими економічною і соціальною Радою ООН", - написала Денісова на своїй сторінці в Фейсбуці, передає Інтерфакс-Україна.
Зокрема, вона просить голів інституцій із захисту прав людини Греції і Бангладеш сприяти забезпеченню належних умов утримання і надання кваліфікованої медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції.
"Прошу сприяти розгляду та прийняття компетентними органами їхніх держав рішень про звільнення з місць несвободи укладених громадян України, які вразливі до інфекційних захворювань, і таких, які стали на шлях виправлення і, наразі, не становлять суспільної небезпеки для оточуючих", - підкреслила український омбудсмен .
Вона зазначила, що в грецьких виправних установах, де утримують в ув'язненні понад 100 громадян України, немає коштів для дезінфекції рук і одягу, а приміщення не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, встановлення обмеження на доставку ліків, засобів гігієни, харчових продуктів та питної води.
Також, за її словами, у в'язниці м.Касімпур Народної Республіки Бангладеш відсутня можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу і необхідні лікарські препарати, ув'язнені не забезпечені питною водою, якісним харчуванням, сезонним одягом і речами першої необхідності, що свідчить про грубе порушення міжнародних норм поведінки з ув'язненими.
"У "Переліку принципів, щодо поводження з особами, які перебувають в умовах несвободи, в контексті пандемії коронавірусної інфекції", прийнятих 20 березня 2020 року Європейським комітетом з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню рекомендовано звільнити з місць позбавлення волі засуджених, які є найбільш уразливими до захворювання", - підкреслила український омбудсмен.
Ще на цю тему
- 29.07.2024 ОП: Україна та Греція наближаються до підписання тексту безпекової угоди
- 06.06.2024 Україна та Греція досягли домовленості про 100 дозволів на нерегулярні перевезення
- 18.03.2024 Греція надаватиме військову допомогу Україні через Чехію
- 06.03.2024 До Одеси з неанонсованим візитом прибув прем’єр-міністр Греції Міцотакіс, щоб зустрітися з Зеленським – ЗМІ
- 20.01.2024 Новий маршрут для імпорту газу з Греції: Україна приєдналася до «Вертикального коридору» / Карта
- 04.12.2023 Греція у 2024 році організує конференцію з відновлення України
- 12.09.2023 У Греції відкрився Український освітній хаб
- 29.08.2023 Греція може може передати Україні сотню танків Leopard 1 – ЗМІ
- 12.08.2023 14-та країна приєдналася до декларації G7 щодо "гарантій безпеки" для України
- 08.08.2023 П’ять грецьких танкерних перевізників повернуто до переліку спонсорів війни — НАЗК
- 07.08.2023 Статус пʼяти грецьких компаній-перевізників відновлено у переліку спонсорів війни
- 29.07.2023 Греція допоможе у відбудові пам’яток Одеси, постраждалих від атак РФ