Українські важкі літаки компанії "Антонов" виконують 100% стратегічних авіаперевезень в інтересах НАТО - Божок
100% стратегічних авіаперевезень в інтересах НАТО виконують українські важкі літаки компанії "Антонов", повідомив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок.
"За останній час нам вдалося сформувати в НАТО такий рівень довіри до нас, що на сьогодні за фактом українські важкі літаки компанії "Антонов" виконують 100% стратегічних авіаперевезень в інтересах НАТО", - сказав Божок в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він нагадав, що свого часу Україна ділила цей контракт із РФ, і частка РФ у ньому була значно більшою. Проте поведінка Кремля і безпрецедентна агресія, розв'язана Москвою проти України, змінила ситуацію, тому РФ втратила довіру НАТО і Альянс постав перед ситуацією, коли таку важливу сферу як стратегічні авіаперевезення неможливо залишати під контролем агресора.
"У цьому контексті ми розпочали роботу - я тоді ще керував Місією України при НАТО - про те, щоб повністю замінити українськими російські потужності у рамках проекту НАТО щодо стратегічних авіаперевезень. І нам це вдалося. На сьогодні 100% цих перевезень забезпечують українські літаки. І саме тому ви так багато чуєте і бачите, як українська "Мрія" та українські "Руслани" прилітають до Канади, Польщі, Німеччини, Франції тощо. Це є наслідком того, що свого часу ми досягли у нашому партнерстві з НАТО", - додав заступник міністра.
За його словами, якби в Україні було більше можливостей у сфері стратегічних авіаперевезень, вона могла б надати велику підтримку партнерам із НАТО, у зв'язку з цим наразі вживаються заходи для відновлення будівництва в Україні не лише важких літаків, а й середніх та малих.
"Тому ми наразі серйозно замислюємося над тим, у який спосіб нам реформувати державне підприємство "Антонов" для того, щоб повернути наші позиції на світовому ринку авіабудування. Світу потрібно більше транспортних літаків, оскільки ці послуги користуються попитом, і ми тут маємо серйозний потенціал. Тому наразі вживаються заходи для відновлення будівництва в Україні не лише важких літаків, а й середніх та малих. Є певні напрацювання з низкою країн. Ми могли б розпочати відповідний проект із НАТО, створивши для нього власний важкий транспортний літак", - наголосив Божок.
Ще на цю тему
- 27.11.2024 Рада Україна–НАТО зібралась через «Орєшнік» і підтвердила підтримку Києва
- 26.11.2024 ПА НАТО підтримала дозвіл Україні бити вглиб території РФ і надання таких засобів
- 23.11.2024 Страны Балтии призвали союзников в НАТО усилить помощь Киеву
- 22.11.2024 Рада Україна-НАТО збереться на термінову зустріч через удар РФ по Дніпру "Орєшніком"
- 13.11.2024 НАТО має надати Україні більше підтримки, щоб змінити траєкторію конфлікту – Рютте
- 12.11.2024 Україну запросили до асоційованого членства в організації, яка об’єднує офіцерів запасу НАТО - Міноборони
- 06.11.2024 У Київ прибув очільник представництва НАТО в Україні
- 05.11.2024 Міцна оборона союзників та допомога Україні є критичними для безпеки НАТО – Рютте
- 04.11.2024 У Фінляндії починаються найбільші артилерійські навчання НАТО
- 31.10.2024 Зеленський: Між Україною та Угорщиною готується документ - там є питання щодо НАТО
- 29.10.2024 Винищувачі НАТО шість разів піднімались у повітря через літаки РФ над країнами Балтії
- 25.10.2024 Шольц виступив проти запрошення України в НАТО