Кулеба: Воду в Крим не можна подавати навіть заради “обмінного фонду”
Воду в анексований Крим не можна подавати навіть в обмін на людей, оскільки на півострові фактично невичерпний потенціал для поповнення так званого обмінного фонду.
Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в програмі «Насправді: Крим» на телеканалі «Дом», пише Укрінформ.
«Тут важливо розуміти, що Кремль ніколи не ставив завдання обмін людей на людей. Тобто люди завжди супроводжують певні політичні й економічні домовленості основні, з тією умовою, що Кремль виставляє. Що стосується ситуації з водою, розумієте, проблема ж головна в чому полягає, в тому, що в Криму фактично невичерпний потенціал для поповнення так званого обмінного фонду. Кремль утримує 130 осіб практично, завтра він усіх відпустить за воду, а післязавтра він набере 500 осіб, і що, воду знову відключати? Тобто, на мій погляд, це не варіант. Люди мають обмінюватися на людей, політичні й економічні домовленості мають йти окремо», - зазначив він.
Раніше Кулеба заявляв, що відсутність води в анексованому Криму - це наслідок дій Російської Федерації як держави-окупанта, за які вона несе повну відповідальність, і Україна не подаватиме воду на півострів до його деокупації.
Як повідомлялося, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль констатував неможливість подачі води в Крим. За його словами, питання відновлення поставок дніпровської води по Північно-Кримському каналу не стоїть поки що на порядку денному українського уряду.
Шмигаль наголосив, що водопостачання Криму «не є предметом якогось торгу», додавши, що вода не подається на півострів і «фізично не може туди подаватися».
Раніше віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна може відновити постачання води в Крим лише після деокупації півострова.
Водночас, на думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, питання подачі води в окупований Крим для президента РФ Володимира Путіна може стати приводом для розширення агресії.
Таку думку висловив і екскомандувач сил США в Європі генерал Бен Ходжес. За його даними, під час навчань «Кавказ-2020» Росія може оголосити про «гуманітарну кризу» в Криму через брак води, а потім захопити дамбу в Херсоні, щоб повернути воду на анексований півострів, сказавши, що у неї «не було вибору».
Проблеми з водою почалися в Криму після анексії півострова Росією в 2014 році, коли Україна припинила поставки по Північно-Кримському каналу.
Ще на цю тему
- 31.10.2024 Приток воды в водохранилищах Южного берега Крыма побил 43-летний антирекорд – российские власти
- 23.10.2024 В Крыму перестало наполняться Кутузовское озеро – краевед
- 08.10.2024 Кримські водосховища втратили 17 мільйонів кубометрів води за місяць
- 16.09.2024 У Тайганському водосховищі в Криму не залишилося корисного обсягу води / Фото
- 03.09.2024 В Крыму пересохли две реки, это прекратило приток воды к двум водохранилищам – российские экологи
- 30.08.2024 Карьер у Белогорска нарушил местную гидрогеологию, однако добыча на нем не прекращается – активисты
- 28.08.2024 У Криму масово вимикають воду - ЗМІ
- 20.08.2024 «Теперь начинается эффект домино» – крымский краевед о пересыхании Биюк-Карасу
- 05.08.2024 В Криму у Білогірському водосховищі майже нема води / Фото
- 03.08.2024 У Криму вже восени може статися водна криза – експерт
- 01.08.2024 Из-за жары крымские водохранилища стремительно теряют влагу
- 04.07.2024 Запасы воды в крымских водохранилищах за месяц сократились на 18,8 млн кубометров