Нафтогаз відреагував на посилення санкцій США щодо "Північного потоку-2"
У НАК “Нафтогаз України” відреагували на посилення санкції Сполучених Штатів проти “Північного потоку-2” та гілки “Турецького потоку”.
Про це пише УНН з посиланням на повідомлення компанії.
“За словами держсекретаря Помпео, нова редакція “ставить під загрозу американських санкцій інвестиції та будь-яку іншу діяльність, пов’язану з російськими експортними трубопроводами. Це чітке попередження, що США не терпітимуть компанії, які допомагають та сприяють шкідливим російським проектам”. Він також додав: “Це не комерційні проекти. Це головні інструменти Кремля для використання та збільшення залежності Європи від поставок російських енергоресурсів, інструменти, які шляхом припинення транзиту газу підривають демократію в Україні, інструменти, які зрештою підривають трансатлантичну безпеку”, — повідомили у “Нафтогазі”.
У заяві Державного департаменту уточнюється, що “особи, які здійснюють такі інвестиції чи займаються такою діяльністю (в контексті „Північного потоку-2“ та „Турецького потоку“), включно з залученими до будівництва трубопроводів фінансовими партнерами, постачальниками трубоукладальних суден та пов’язаних з ними інженерних послуг, але, не обмежуючись ними, можуть підпадати під санкції відповідно до Розділу 232”.
“Це рішення свідчить про незмінну підтримку США української та європейської безпеки. Нафтогаз продовжуватиме тісну співпрацю з американськими та європейськими партнерами в питаннях протидії Північному потоку 2 та захисту колективних інтересів трансатлантичної спільноти”, — додається у повідомленні.
Додамо, 15 липня державний секретар США Майк Помпео заявив про перегляд застосування Розділу 232 Закону “Про протидію противникам Америки шляхом санкцій” з метою запровадження нових санкцій проти “Північного потоку-2” та другої нитки “Турецького потоку”. Розділ 232 CAATSA надає Білому дому законне право накладати санкції на всі російські експортні трубопроводи, проте раніше застосування санкцій до “Північного потоку-2” відповідно до Розділу 232 ускладнювалося через його хибне тлумачення.
Ще на цю тему
- 23.04.2025 Reuters: ЄС розглядає варіанти заборони нових контрактів на російський газ
- 17.04.2025 Чехія стала повністю незалежною від російської нафти
- 17.04.2025 Французький суд дозволив примусове стягнення з Росії на користь Нафтогазу $5 мільярдів
- 16.04.2025 У Бельгії назвали «ілюзією» розмови щодо відновлення енергетичних зв’язків із РФ
- 15.04.2025 Війни в Україні недостатньо: в ЄС шукають спосіб розірвати газові контракти з Москвою
- 15.04.2025 Угорщина не зможе заблокувати: ЄС підготував план відмови від нафти і газу з Росії
- 31.03.2025 Газпром збільшить постачання газу до Словаччини через «Турецький потік»
- 31.03.2025 У партії Шольца відкидають відновлення поставок газу з РФ навіть після закінчення війни
- 17.03.2025 ЄС не вводить санкцій проти російського СПГ через відсутність угоди з США
- 10.03.2025 ЄС продовжить відмову від російського газу, - голова Єврокомісії
- 03.03.2025 Соратник Путіна просуває угоду про перезапуск «Північного потоку-2» за підтримки США – FT
- 01.03.2025 «Газпром» рекордно збільшив експорт газу до Європи через Туреччину після втрати транзиту через Україну