Чубаров боротиметься з російською окупаційною судовою системою, аж до ЄСПЛ
Рефат Чубаров, проти якого 23 липня в так званому Верховному суді Криму почався розгляд по суті кримінальної справи, заявив, що буде боротися з судовою системою РФ "аж до ЄСПЛ".
Про це глава Меджлісу кримськотатарського народу написав на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.
"Ми з адвокатом Полозовим вирішили поборотися з російською окупаційною судовою системою і маємо намір оскаржувати їх незаконні рішення щодо моїх прав, аж до ЄСПЛ", - заявив глава Меджлісу.
За його словами, попри те, що ще на етапі "слідства", а потім і на етапі "судового" розгляду, російські окупанти не дозволили під різними надуманими приводами адвокату Миколі Полозову виступити його захисником і поза його волею надали адвоката за призначенням, "ми продовжуємо дії щодо вступу в захист адвоката Полозова".
Чубаров повідомив, що сьогодні, вже після засідання "суду", у нього відбулася телефонна розмова з адвокатом за призначенням Олександром Осокіним, з яким було досягнуто домовленості про те, що він "не даватиме зі свого боку будь-які коментарі журналістам та іншим зацікавленим сторонам за обставинами справи стосовно мене".
Сам Осокін заявив, що "буде відштовхуватися з невизнання провини підзахисним, хоча і не знайомий з його позицією".
"Заявлене адвокатом не суперечить моїй позиції, але є лише частиною мого ставлення до судилища, затіяного російськими окупантами", - зазначив політик.
Глава Меджлісу заявив, що виходить з того, що з лютого 2014 року територія Кримського півострова є окупованою, і до такої ситуації застосовується "право збройних конфліктів".
"Відповідно, будь-яке рішення, ухвалене російським окупаційним судом на основі законодавства РФ, яка є державою-окупантом, для мене є незаконним і юридично нікчемним", - заявив Чубаров.
При цьому, наголосив він, "російський окупаційний суд вирішив мене судити за мої законні дії, зроблені мною як громадянином України на українській території, яка на той час ще не зазнала російської окупації".
Глава Меджлісу особливо зазначив, що однією з причин його участі в "цьому, завідомо незаконному, судовому процесі", є те, що це "єдина легальна можливість отримати доступ до матеріалів, що розглядаються судом".
Як повідомлялося, в березні 2020 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за обвинуваченням в "організації масових заворушень" у Сімферополі 26 лютого 2014 року (ч.1 ст. 212 КК РФ).
17 липня у "Верховному суді Криму" на попередньому слуханні у справі, сфабрикованій проти Чубарова, адвокату Миколі Полозову відмовили в допуску як захиснику. Полозов оскаржив незаконну відмову "судді" Віктора Васильєва в Третьому апеляційному суді загальної юрисдикції РФ, розташованому в м.Сочі.
Ще на цю тему
- 19.12.2024 Дії Росії в окупованому Криму щодо кримських татар є воєнним злочином – Європарламент
- 18.12.2024 Сенат Чехії одноголосно визнав депортацію кримських татар геноцидом
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»