Без посилення санкцій Росія не змінить ставлення до кримського питання – Джапарова
Без суттєвого посилення санкцій не слід очікувати змін у ставленні Росії до кримського питання. Політичний тиск на Росію має бути сильнішим, а економічні санкції мають бути жорсткішими.
Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в інтерв’ю турецькому інформаційному агентству "Анадолу", повідомляє Укрінформ.
"Політичний тиск на Росію має бути сильнішим, а економічні санкції мають бути жорсткішими... Ми вважаємо, що не можливо очікувати зміни поведінки Росії щодо кримського питання без значного посилення санкцій", - сказала перший заступник міністра.
Вона наголосила, що Україна має намір посилити звинувачення проти цієї країни у відповідних міжнародних судах - через незаконні дії Росії в Криму та на Донбасі. Також Джапарова вказала на порушення домовленостей щодо режиму припинення вогню, провокації та недотримання Мінських угод з боку РФ.
"На жаль, через небажання Росії відмовитися від збройних провокацій та перейти до сталого спокійного процесу у нас виникають проблеми з виконанням положень безпеки", - сказала Джапарова.
Вона додала, що саміт лідерів нормандського формату є ключовим елементом переговорного процесу за посередництва Німеччини та Франції, і Україна готова до такої зустрічі.
"Україна готова до зустрічі на рівні лідерів у "нормандському форматі". Тому що ми постійно демонструємо свою прихильність до конструктивної та розумної компромісної політики за всіма напрямками, включаючи політичну практику", - сказала вона.
Щодо становища кримськотатрського народу на тимчасово окупованому РФ півострові дипломатка зазначила, що кримськотатарський народ протягом кількох сотень років веде боротьбу проти Росії за право існування та проживання на батьківщині.
"Росія намагається переконати всіх, як вона захищає кримських татар на всіх майданчиках по всьому світу. Вона стверджує, що кримськотатарська мова стала державною мовою і прийняла закон про реабілітацію народу. Це все робить так, ніби народ щасливий. Але насправді гноблення та політичне переслідування явно показують протилежне", - сказала Джапарова.
Вона наголосила, Україна зацікавлена, щоб питання звільнення Криму від окупації сильніше та активніше звучало на міжнародній арені.
Ще на цю тему
- 06.12.2024 Тамила Ташева стала народным депутатом Украины
- 05.12.2024 Окупанти засудили жителя Керчі до 15 років позбавлення волі за нібито співпрацю з СБУ
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС