Росія навмисне збила пасажирський літак на Донбасі – адвокат родичів загиблих
Американський адвокат Джеррі Скіннер, який представляє інтереси родичів загиблих рейсу МН17 у Європейському суді з прав людини, певен, Росія готувалася до збиття пасажирського літака.
Про це він сказав в інтерв’ю кореспонденту Укрінформу в Гаазі.
“Це було зроблено навмисно із конкретним наміром – збити авіалайнер і вбити невинних. Інакше навіщо Росії долати сотні кілометрів до району, який утримують бойовики, де коридор комерційної авіації надавав їм цілі. Було ініційовано вторгнення, якому також передувало повільне проникнення російських військових «у відпустку». Групи контролю над озброєнням протягом кількох місяців, ще до нападу, спостерігали за важким озброєнням у цій місцевості. Якщо ти стоїш посеред дороги, то тебе зіб’є машина, якщо стоїш під коридором, який використовується для комерційного авіасполучення, – над тобою пролетить літак. Це означає, що вони хотіли збити комерційний літак”, - сказав Скіннер.
Він також зазначив, що якщо подивитися на те, яку зброю РФ відправляла в Україну, то на його думку, це свідчить про повноцінну воєнну кампанію за участю російської армії.
“Вони перевозили танки, системи залпового вогню, обладнання та людей. Мені здається, метою РФ було звинуватити у збиті літака Україну та використати це як привід увести війська. То була провокація, збивали навмисно”, - наголосив він.
Як повідомлялось, Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17 у небі над Донбасом.
Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.
19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування "Бука". Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ генштабу збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський, підполковник-спецпризначенець ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "ДНР".
Ще на цю тему
- 21.06.2024 Білорусь розпочала раптову перевірку бойової готовності армії на кордоні з Україною
- 27.12.2023 Спецслужбы РФ запустили новую ИПСО против украинцев за границей
- 08.07.2023 «МАГАТЕ повинна мати повний доступ для інспекції станції» - глава МЗС Британії
- 17.06.2023 Путін вводить війська хімзахисту для провокації на заводі «Титан» у Криму
- 31.05.2023 Російськи військові мінують хімічний завод «Титан» у Криму – партизанський рух «Атеш»
- 12.12.2022 Залякування українських дипломатів: закривавлений пакунок надіслали посольству у Греції
- 02.10.2022 Росіяни повідомили МАГАТЕ, що затримали гендиректора ЗАЕС Мурашова «для допиту» - Reuters
- 18.08.2022 Міноборони РФ анонсує «масштабну провокацію» на Запорізькій АЕС найближчими днями
- 10.07.2022 роспропаганда намагалася показати «розкол» на Заході у питанні підтримки України
- 01.07.2022 «Ізоляція асада і путіна»: у Держдепі засудили визнання Сирією незалежності «л/днр»
- 23.05.2022 Росіяні у сюжеті про окуповану Херсонщину видали за іноземних журналістів блогерів-фанатів Путіна / Фото
- 03.05.2022 Новая провокация: в рф готовятся к эпидемии холеры в приграничных с Украиной областях