В окупованому Криму можуть відключити від води кримськотатарські райони Сімферополя
Окупаційна влада Криму для пом’якшення водного дефіциту може відключити від водопостачання райони компактного проживання кримських татар в Сімферополі.
Розглядаються і інші варіанти вирішення водної кризи – або економія води за рахунок обмеження водопостачання цивільному населенню, або завдяки «військовому будівництву» водогонів для тасування водних запасів півострова, повідомляють в Моніторинговій групі Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та Blackseanews, посилаючись на отриману інсайдерську інформацію, пише QHA.
Варіації супержорсткого обмеження водопостачання для Сімферополя прозвучали наприкінці вересня на нараді самопроголошеного уряду Криму з проблематики житлово-комунального господарства під головування «прем’єр-міністра» Юрія Гоцанюка.
За даними, що озвучувались на нараді, стан із запасами води для кримської столиці катастрофічний.
В доповіді керівника кримського «комітету з водного господарства та меліорації» Ігоря Вайля відзначається, що наявні запаси води, які можливо використати для забезпечення водопостачання Сімферополя і які накопичені в Аянському водосховищі, наразі складають лише 2,8 млн кубічних метрів. Ппри поточному рівні водопостачання запасів Аянського водосховища вистачить лише на 20 діб, орієнтовно до 15 жовтня поточного року. У випадку мінімального водопостачання - лише до кінця жовтня – початку листопада поточного року.
Пропозиції ж економити, в першу чергу, базуються на скороченні постачання води населенню.
Враховуючи обмілілість Аянського водосховища, а також відсутність додаткових джерел поповнення обсягів води (шляхом «перекидання» з інших водосховищ Криму), профільні фахівці запропонували керівництву окупаційної влади відмовитись від водопостачання віддалених районів міста (Мар’їно, Кам’янка, Біле, Ак-Мечеть, Хошкельди тощо), а також ввести у Сімферополі режим водопостачання 2 години зранку і 2 години ввечері.
Коментуючи надану інформацію, керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко відзначив певну тенденційність при доборі районів можливого відключення.
«Мар’їно, Кам’янка, Біле, Ак-Мечеть, Хошкельди – вони відключать легко, бо це компактні райони проживання кримських татар».
Ще на цю тему
- 31.10.2024 Приток воды в водохранилищах Южного берега Крыма побил 43-летний антирекорд – российские власти
- 23.10.2024 В Крыму перестало наполняться Кутузовское озеро – краевед
- 08.10.2024 Кримські водосховища втратили 17 мільйонів кубометрів води за місяць
- 16.09.2024 У Тайганському водосховищі в Криму не залишилося корисного обсягу води / Фото
- 03.09.2024 В Крыму пересохли две реки, это прекратило приток воды к двум водохранилищам – российские экологи
- 30.08.2024 Карьер у Белогорска нарушил местную гидрогеологию, однако добыча на нем не прекращается – активисты
- 28.08.2024 У Криму масово вимикають воду - ЗМІ
- 20.08.2024 «Теперь начинается эффект домино» – крымский краевед о пересыхании Биюк-Карасу
- 05.08.2024 В Криму у Білогірському водосховищі майже нема води / Фото
- 03.08.2024 У Криму вже восени може статися водна криза – експерт
- 01.08.2024 Из-за жары крымские водохранилища стремительно теряют влагу
- 04.07.2024 Запасы воды в крымских водохранилищах за месяц сократились на 18,8 млн кубометров