Катастрофа літака МАУ: 19 жовтня в Ірані почнеться новий етап переговорів
У понеділок, 19 жовтня, в Ірані розпочнеться новий етап переговорів щодо авіакатастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» неподалік Тегерана.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Свобода.
Заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд зустрінеться з заступником глави МЗС України Євгенієм Єніним та українською делегацією.
У рамках цього раунду переговорів заплановані три технічні наради. «Одна з цих зустрічей стосується технічних дискусій, які проводитиме Іранська організація цивільної авіації. Друга сесія стосується судових питань, що проводяться іранськими чиновниками судових органів, а інша – юридичних питань, що стосуються суми компенсації, жертв та розбитого літака», – заявив Бахарванд.
При цьому сам Єнін у коментарі Радіо Свобода наголосив, що про компенсації розмовляти не будуть. «Цього разу ми не плануємо порушувати питання компенсації жертвам, оскільки перебуваємо у процесі погодження спільної переговорної позиції з нашими міжнародними партнерами. Буквально вчора ми провели відповідну зустріч з послами постраждалих внаслідок катастрофи країн і домовилися в подальшому координувати усі свої дії», – наголосив заступник глави МЗС України.
19 жовтня мають зустрітися для переговорів робочі групи, 20-го – засідатимуть експерти на чолі з Єніним та Бахарвандом. Окрім того, запланована зустріч Єніна з міністром закордонних справ Ірану Махаммадом Джавадом Заріфом, а також політичні консультації з заступником Заріфа Аббасом Аракчі.
Літак Boeing 737-800NG із реєстраційним номером UR-PSR авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерана до Києва був збитий невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).
Лише вранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака з зенітно-ракетного комплексу своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність. Пізніше стало відомо, що Іран надіслав Україні проєкт меморандуму про взаєморозуміння, згідно з яким Київ і родини загиблих мають погодитися списати причину катастрофи на «людську помилку» і відмовитися від права позиватися до призвідників збиття літака в судах. Україна відкидає таку пропозицію.
30 липня в Києві за участі іранської делегації розпочалися переговори щодо компенсацій за збиття Іраном літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752.
Ще на цю тему
- 09.01.2024 Україна і ще три держави звернулися в ІСАО щодо збитого Іраном рейсу МАУ
- 30.06.2023 Катастрофа МАУ: постраждалі держави подають позов проти Ірану до суду ООН
- 19.04.2023 Міжнародна група назвала фіктивним суд над іранськими військовими, що збили український пасажирський літак
- 17.04.2023 Іран засудив військових, винних у збитті українського літака МАУ в 2020 році
- 16.04.2023 У Судані під час бойових дій спалахнув український літак / Відео
- 28.09.2022 Директор підприємства цивільної авіації хотів подарувати літак ворогу
- 15.02.2022 Bayraktar TB2 залучили до спостереження північних кордонів України
- 26.01.2022 В ЄСПЛ сьогодні відбудуться слухання у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»
- 05.01.2022 За збитий літак МАУ Іран має відшкодувати 84 мільйони доларів родичам 6 загиблих - суд Канади
- 21.12.2021 Обвинувачення у справі MH17: підсудні хотіли збити український військовий літак
- 17.12.2021 Катастрофа літака МАУ: Іран запрошують обговорити відшкодування збитків
- 22.11.2021 В Ірані почалися слухання справи щодо збиття літака МАУ