Джапарова закликає світ посилити захист прав людини в окупованому Криму
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова закликала міжнародне співтовариство активізувати спільні зусилля із захисту прав людини в окупованому Росією Криму.
Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу МЗС, про це йшлося на тематичному заході щодо ситуації з правами людини у тимчасово окупованій РФ Автономній Республіці Крим та Севастополі, який відбувся на полях 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
«Російська окупаційна влада перетворила Крим на півострів страху, де тривають репресії проти громадян України, які виступають проти окупації. Держава-окупант продовжує політику незаконного ув‘язнення українців та кримських татар з метою подальшого їх утримання у заручниках вже на території Росії», - наголосила Джапарова.
У цьому контексті вона нагадала, що 3 листопада російський військовий суд Північно-Кавказького округу ухвалив неправомірне рішення про засудження трьох громадян України у черговій так званій справі «Хізб ут-Тахрір».
«Ми не полишимо наших громадян і зробимо все можливе для їх повернення в Україну», – пообіцяла дипломат.
Вона висловила переконання, що переселення російського населення на територію окупованого Криму є незаконним відповідно до міжнародного гуманітарного права.
За словами Джапарової, такі порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, як позбавлення права на землю, релігію, освіту та мову, примусова зміна громадянства, призов у лави російської армії, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, а також утиски щодо української Православної церкви отримають належну оцінку з боку ООН.
Учасники заходу відзначили важливість двох доповідей Генерального секретаря ООН щодо стану дотримання прав людини у Криму, у яких містяться факти широкомасштабного наступу на права людини на тимчасово окупованому півострові та недотримання Росією як державою-окупантом міжнародно-правових зобов‘язань.
«Відтак, важливим є продовження моніторингу цієї проблематики Генсекретарем, що, зокрема, є одним з ключових елементів оновленого проєкту резолюції ГА ООН про ситуацію з правами людини у тимчасово окупованому Криму, який буде розглянутий у листопаді-грудні», - зазначила Джапарова.
Захід об‘єднав дипломатів з Києва, Нью-Йорка, Женеви, Відня та Страсбурга, які опікуються правозахисною проблематикою. З української сторони, окрім Джапарової, у ньому взяли участь постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, віцеголова Асоціації міжнародного права України Микола Гнатовський, архієрей Православної церкви України, митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, голова Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик, заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов та громадянський журналіст Наріман Мемедемінов.
Ще на цю тему
- 12.11.2024 В Крыму в октябре зафиксировали 17 незаконных арестов – КРЦ
- 25.10.2024 Окупанти в Криму посилюють тиск на "нескрєпні" релігійні конфесії
- 31.07.2024 У Криму засудили жінку у справі про вилиту в скриньку для голосування зеленку - ЗМІ
- 31.07.2024 Кримського політв'язня Абдулкадирова етапували до колонії в Архангельській області
- 26.06.2024 Україна домагатиметься компенсації від РФ постраждалим від порушень прав людини у Криму – Мінюст
- 03.05.2024 Рішення Комітету ООН дає можливість засудити Росію за виселення українців з Криму – Чубаров
- 01.05.2024 Нав’язування громадянства РФ жителям Криму є дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини – Комітет ООН
- 18.03.2024 Amnesty International підготувала звіт про злочини РФ до десятої роковини анексії Криму
- 23.01.2024 В Крыму силовики РФ провели обыск у замглавы ЦИК Курултая крымскотатарского народа Назима Меметова
- 17.01.2024 Порушення прав людини в окупованому Криму: підсумки 2023 року
- 11.12.2023 У Криму за 2017-2023 роки зафіксовано 9 006 порушень прав людини – правозахисники
- 24.11.2023 Семьи крымских политзаключенных смогут получать денежную помощь от Украины – правозащитники