Справа Джемілєва»: Ще двоє свідків кажуть, що прориву через кордон не було
У ході допиту в Армянському міському «суді» двох нових свідків обвинувачення у «справі Мустафи Джемілєва» були підтверджені свідчення колишніх свідків про те, що в травні 2014 року Джемілєв не робив спроб перетину адміністративного кордону з Кримом.
Про це Кримська солідарність опублікувала повідомлення з посиланням на адвоката Миколи Полозова, передає Укрінформ.
«У ході засідання були допитані двоє свідків обвинувачення, які несли прикордонну службу на КПП« Армянськ» у 2014 році - Олександр Князєв і Олександр Лищик. Обидва брали участь у засіданні по відеоконференцзв'язку», - повідомив Полозов.
За його словами, свідок Князєв, який проживає в місті Енгельс, показав, що був прикордонником, а в травні 2014 року він ніс службу на КПП «Армянськ».
«У ранковий час до пункту пропуску підійшла велика група людей - з боку міста Армянська. Після чого співробітникам надійшла команда від начальства - залишити територію пункту пропуску і віддалитися на відстань, приблизно, 300-500 метрів. На цій відстані свідок перебував, практично, весь час. Мустафу Джемілєва він не бачив, нічого про його дії повідомити не може. Крім того, він вказав, що йому нічого невідомо і він не бачив будь-яких явних видимих прикордонних знаків у тій місцевості », - повідомив адвокат.
Другий свідок Лищик, який на даний момент проживає в Карелії, показав: «Мустафа Джемілєв стояв, ніяких дій не робив, був в оточенні людей», - розповів Полозов.
Крім того, додав він, свідок сказав, що йому невідомо - чи були ясні видимі знаки, що позначають «державний кордон».
«Він розповів, що тільки з боку міста Армянськ був знак, який вказує на те, що в даній місцевості знаходиться КПП, чи був такий знак з боку Херсонської області - свідкові невідомо. Він не зміг підтвердити суду інформацію про те, що Джемілєв робив якісь спроби пройти за територію пункту пропуску в місто Армянськ », - розповів захисник.
Також свідок пояснив, що оскільки до моменту підходу Джемілєва до пункту пропуску співробітників не було, документи у нього ніхто не перевіряв і не міг пояснити, що в даному місці знаходиться КПП.
Як повідомлялося, лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в окупованому Криму пред'явлено обвинувачення в «перетині держкордону Росії іноземним громадянином, в'їзд яким до Росії не дозволений, скоєному групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 322 КК України); недбалому зберіганні вогнепальної зброї, що створило умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК України); незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)».
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому