МЗС Греції: Туреччина – це проблема Європи
Греція вважає санкції США проти Туреччини через купівлю російських зенітно-ракетних систем (ЗРС) С-400 необхідними.
Про це заявив в середу міністр закордонних справ Нікос Дендіас в ході відеоконференції з Південно-Східній Європі і Східному Середземномор’ї, яка була організована Дельфійським економічним форумом і Греко-американською радою лідерів. Виступ Дендіас розповсюдила пресслужба глави МЗС, пише УНН.
«Реакція Греції — це реакція члена НАТО, реакція країни, яка розглядає НАТО як стабілізуючий фактор у Південно-Східному Середземномор’ї, в Європі, в світі... У цьому контексті я вважаю, що дані санкції були необхідні. Вони були необхідні не для того, щоб покарати Туреччину. А як спосіб підкреслити, що Туреччина вийшла за межі (допустимого) не тільки через придбання зенітно-ракетної системи С-400, яка, до речі, може поставити під загрозу життя особового складу країн — членів НАТО в майбутньому, але через її загальну поведінку в районі, в якому ми живемо: в Східному Середземномор’ї, на Кавказі, в Лівії, Сирії, Іраку, у всьому нашому регіоні», — вважає Дендіас.
На запитання, чи не засмучений він через те, що Європейський союз не відреагував так різко, як США, і не ввів санкції щодо Туреччини, міністр сказав, що він би «віддав перевагу більш ясній мову від своїх друзів і партнерів».
«Ми знаємо, що Європейський союз реагує повільно, реагує шляхом одноголосності 27 країн-учасниць, тому на це потрібен час. Але я підкреслю той факт, що навіть Євросоюз розглядає зараз Туреччину як європейську проблему, а не просто як країну, що має розбіжності з одним або двома державами-членами, Грецією і Кіпром», — зазначив Дендіас.
За його словами, ЄС розглядає Туреччину «як дестабілізуючий фактор в регіоні, і це багато про що говорить».
«Європейському союзу може знадобитися час, щоб досягти того ж рівня введення санкцій, що і США, але, якщо Туреччина не змінить курс, то я думаю, що саме це станеться навіть раніше, ніж пізніше», — сказав глава МЗС.
У поширеній 14 грудня заяві грецького МЗС говорилося, що Греція вітає введення санкцій США проти Туреччини через купівлю російських зенітно-ракетних систем С-400. На думку місцевих спостерігачів, Греція побоюється, що в разі військового інциденту з Туреччиною Анкара може використовувати ЗРС С-400 проти грецької авіації.
Афіни домагаються санкцій з боку ЄС проти Туреччини за її правопорушення в Східному Середземномор’ї, вимагаючи, щоб країни ЄС також ввели ембарго на поставки зброї Анкарі.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 Ліва опозиція Греції, що переживає важкі часи, змінила свого лідера
- 18.11.2024 Греція продовжила заборону на перевалку російської нафти у своїх водах
- 14.11.2024 Міністр оборони Греції підтвердив плани закрити десятки військових баз
- 08.11.2024 Глава МЗС Греції: Є "надзвичайна воля" нормалізувати відносини з Туреччиною
- 02.11.2024 У Греції затримали підозрюваного у причетності до вибуху в Афінах
- 31.10.2024 Греція заявила президенту Німеччини про репарації за Другу світову війну
- 27.09.2024 Прем'єр Греції бачить "вікно можливостей" для демаркації морських зон з Туреччиною
- 13.09.2024 Греція оголосила пакет заходів для підвищення народжуваності
- 09.09.2024 Ліва опозиція Греції вирішила змінити лідера, обраного менш як рік тому
- 11.07.2024 Греція, Болгарія та Румунія вирішили створити військовий коридор
- 05.07.2024 У Греції опитування показало велику "втому" виборців від політики
- 04.07.2024 Глава МЗС Греції: уряди Північної Македонії і Албанії ставлять під загрозу перспективи євроінтеграції цих країн