НАТО не допустить домінування Росії у Чорному морі – Столтенберг
Північноатлантичний Альянс визнає стратегічну важливість безпеки Чорноморського регіону для всіх союзників та для країн-партнерів, та не допустить одноосібного домінування Росії в Чорному морі.
Про це у вівторок, 9 лютого, у Брюсселі під час пресконференції за підсумками переговорів із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.
«НАТО присутнє в Чорному морі, ми працюємо з Україною, і ми уважно розглядаємо, що потрібно зробити для уточнення нашої присутності там, тому що ми маємо забезпечити, щоб, без сумніву, Чорне море не було чимось, що знаходиться під домінуванням однієї країни – Росії, і ми зможемо бачити там свободу судноплавства та дотримання міжнародного права», - сказав Столтенберг, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
Він зауважив, що Чорне море має стратегічну важливість для НАТО, оскільки три країни-союзниці – Туреччина, Болгарія і Румунія, - є прибережними країнами, і у цьому регіоні Альянс має двох дуже близьких та поважних партнера – Україну і Грузію.
«В той же час, ми спостерігаємо суттєве військове нарощування Росії в Чорному морі, зокрема, у зв’язку із незаконної анексії Криму, включаючи більшу військово-морську присутність та присутність у повітрі. НАТО (у відповідь) збільшило власну присутність в регіоні. Лише протягом минулих двох тижнів ми мали три американські бойові кораблі, які були задіяні у Чорному морі, деякі з них проводили навчання та тренування з українською флотом. Ми маємо також більше повітряного патрулювання, а також присутність на суходолі, де більше сил НАТО проводять тренування та є активними у цьому регіоні», - зауважив Генеральний секретар НАТО.
Він окремо наголосив, що НАТО продовжує нарощувати допомогу країнам-партнерам – Україні і Грузії, включаючи розвиток їх військово-морських спроможностей. Такі зусилля вбирають проведення більшої кількості навчань, відвідування портів бойовими кораблями НАТО, обміну інформацією щодо ситуації в регіоні.
Урядова делегація на чолі з Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем у вівторок, 9 лютого, розпочала робочий візит до Брюсселя. Сьогодні він зустрівся з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем та з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Програма візиту передбачає низку робочих зустрічей із представниками Європейської Комісії та Європейського Парламенту. 11 лютого Денис Шмигаль очолить переговори в форматі Ради асоціації Україна-ЄС.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Кипр решил вступить в НАТО
- 23.11.2024 Рютте та Трамп у Флориді обговорили питання глобальної безпеки
- 21.11.2024 Фінляндія закликає НАТО та ЄС захистити критичну інфраструктуру після пошкодження підводних кабелів
- 21.11.2024 Найбільші країни ЄС випустять спільні оборонні облігації, щоб зупинити «імперські амбіції» Росії
- 14.11.2024 У Польщі офіційно відкрили базу протиракетної оборони США
- 09.11.2024 Північноатлантична рада НАТО засудила дії Росії й КНДР з розширення війни проти України / Заява
- 30.10.2024 З 1 листопада у Латвії стартують перші повномасштабні навчання бригади НАТО
- 30.10.2024 ЄС і НАТО створять нову робочу групу для посилення співпраці
- 28.10.2024 Німеччина та Франція стали головними цілями РФ у гібридній війні — МЗС Фінляндії
- 28.10.2024 Генсек НАТО виступить з заявою про війська КНДР в Росії
- 28.10.2024 Южная Корея проведет брифинг для НАТО о северокорейских войсках в России
- 22.10.2024 Німеччина відкрила багатонаціональний військово-морський штаб на Балтійському морі