У Туреччині представили наземну версію комплексу UMTAS
Турецький ПТРК середньої дальності OMTAS від компанії Roketsan, в першу чергу створений для оснащення військових підрозділів країни.
Про це повідомляє Мілітарний.
OMTAS – це турецький протитанковий комплекс середньої дальності, призначений для застосування піхотними підрозділами з використанням триноги, а також для установки на колісних і гусеничних бойових машинах.
Система призначена для боротьби з броньованими цілями на полі бою з можливість застосування ракети в нічний час і в різних метеоумовах. Комплекс складається з ракети, пускової установки та блоку управління. Пускова установка оснащена тепловізором, телевізійною камерою, і лазерним далекоміром.
Радіочастотний канал передачі даних між пусковою установкою та ракетою забезпечує гнучкість використання комплексу. Ракету можна використовувати в двох режимах: «вистрілив і забув», а також «вистрілив і скорегував». При цьому наведення може здійснюватися як за допомогою пускової установки (при прямій видимості), так і за допомогою пристрою дистанційного керування (при пуску ракет з укриття).
Під час польоту ракету можна перенацілити на іншу ціль.
ПТРК OMTAS створювався на базі протитанкового ракетного комплексу повітряного базування UMTAS (Uzun Menzilli Tanksavar Sistemi), зараз ці ракети використовуються для оснащення турецьких літаків, вертольотів та БПЛА. Ракети турелького ПТРК мають тандемну бойову частину, що дозволяє однаково ефективно знищувати як живу силу противника, так і важкоброньовані цілі на відстані до 4 км.
В минулому році стало відомо, що у Туреччині на спільному підприємстві «Щит Чорного моря» виготовлятимуть українські ПТРК «Скіф». На першому етапі роботи це буде великовузлова збірка з поставлених із України комплектуючих. Також Туреччина замовила партію цих ПТРК в Україні для своїх потреб.
ПТРК «Скіф» – це експортна назва протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П», яка постачається для української армії. Цей ПТРК встановлений на пусковій установці у вигляді триноги. Дальність роботи цього комплексу – 5000 метрів. Вони комплектуються ракетами з тандемними кумулятивними (РК-2С та РК-2М-К) та уламково-фугасними (РК-2ОФ та РК-2М-ОФ) бойовими частинами.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Хорватия закупит у Турции шесть беспилотников «Байрактар»
- 21.11.2024 Bayraktar TB3 вперше здійснив зліт і посадку на палубу турецького корабля Anadolu
- 15.11.2024 Baykar завершила випробування надзвукової ракети IHA–230 на максимальну відстань
- 14.11.2024 Bayraktar завершив випробування ракети IHA-230 на максимальну відстань
- 13.11.2024 Німеччина дозволила експорт літаків Typhoon до Туреччини
- 07.11.2024 Турецька оборонна промисловість опановує виробництво FPV–дронів
- 30.10.2024 Туреччина взяла на озброєння національний ЗРК Siper дальністю 100 км / Відео
- 21.10.2024 У Туреччині підготували більш як 1,5 мільйона операторів БПЛА
- 14.10.2024 Туреччина почала переговори про придбання 40 винищувачів Eurofighter Typoon – ЗМІ
- 14.10.2024 Туреччина і Сербія зацікавлені у спільному виробництві військових дронів
- 07.10.2024 Німеччина вперше за тривалий час схвалила продаж значних обсягів зброї Туреччині
- 26.09.2024 Турецкий истребитель–беспилотник Bayraktar Kızılelma прошел полетные испытания / Фото