Розвиток викликаних поведінкою Росії подій у Чорному морі «особливо турбує» – Держдепартамент США
Сполучені Штати висловлюють глибоке занепокоєння планами Росії блокувати іноземні військові та державні судна в частинах Чорного моря, зокрема, поблизу окупованого Криму та Керченської протоки.
Про це йдеться у заяві речника Держдепартаменту США Неда Прайса від 19 квітня, яке сьогодні поширює на своєму сайті посольство США в Україні.
«Росія в минулому вже вдавалася до агресивних дій проти українських суден і перешкоджання доступу до українських портів Азовського моря, що мало негативний вплив на міжнародну торгівлю України. Це є черговою непровокованою ескалацією поточної кампанії Москви, спрямованої на підрив та дестабілізацію України. Такий розвиток подій особливо турбує на тлі достовірних повідомлень про накопичення російських військ в окупованому Криму та на кордоні з Україною – тепер у масштабах, що не спостерігалися з часу вторгнення Росії у 2014 році, та про інші провокаційні акції керованих Росією сил на лінії зіткнення», – заявив Нед Прайс.
За його словами, США підтверджують свою непохитну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з її територіальними водами.
«США не визнають і ніколи не визнаватимуть заявлену Росією анексію Криму. Ми вітаємо Україну за її подальшу стриманість перед російськими провокаціями та закликаємо Росію припинити переслідування суден у регіоні та скасувати накопичення сил уздовж кордону України та в окупованому Криму», – додав він.
Сьогодні також тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що Вашингтон вітає стриманість України в нинішній ситуації, коли Росія нарощує свої військові сили біля кордонів і в анексованому Криму.
Останніми тижнями Україна і її західні союзники говорять про небачене з 2014 року нарощування військової присутності Росії біля східних кордонів України, а також в окупованому Криму і в Чорному й Азовському морях. Москва заявляє, що пересування російської армії територією Росії (до якої вона залічує й український Крим) не повинне викликати занепокоєння інших країн, зокрема України. Але такі дії занепокоїли не тільки Україну, а й її західних союзників. Союз НАТО вже вживає заходів у відповідь, дислокуючи на своїх східних флангах додаткові сили.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Рютте та Трамп у Флориді обговорили питання глобальної безпеки
- 21.11.2024 Фінляндія закликає НАТО та ЄС захистити критичну інфраструктуру після пошкодження підводних кабелів
- 21.11.2024 Найбільші країни ЄС випустять спільні оборонні облігації, щоб зупинити «імперські амбіції» Росії
- 14.11.2024 У Польщі офіційно відкрили базу протиракетної оборони США
- 09.11.2024 Північноатлантична рада НАТО засудила дії Росії й КНДР з розширення війни проти України / Заява
- 30.10.2024 З 1 листопада у Латвії стартують перші повномасштабні навчання бригади НАТО
- 30.10.2024 ЄС і НАТО створять нову робочу групу для посилення співпраці
- 28.10.2024 Німеччина та Франція стали головними цілями РФ у гібридній війні — МЗС Фінляндії
- 28.10.2024 Генсек НАТО виступить з заявою про війська КНДР в Росії
- 28.10.2024 Южная Корея проведет брифинг для НАТО о северокорейских войсках в России
- 22.10.2024 Німеччина відкрила багатонаціональний військово-морський штаб на Балтійському морі
- 16.10.2024 Остін летить у Європу: говоритиме про Україну на міністерських зустрічах НАТО і G7