Генерал США Ходжес спрогнозував Україні «погане й гаряче» літо через дії РФ біля Чорного моря
Колишній командувач військ США в Європі генерал-лейтенант Фредерік «Бен» Ходжес припустив, що нинішнє літо може стати «дуже довгим, поганим і гарячим» для України в районі Чорного моря. До того ж із можливим сплеском напруги в серпні-вересні, адже там продовжує тримати свої війська Росія.
Через це американець закликав країни Заходу збільшити присутність своїх сил у Чорноморському регіоні. Про це нинішній керівник стратегічних досліджень Центру аналізу європейської політики (CEPA) заявив на інтернет-брифінгу 10 червня, передає Укрінформ.
«Майже нічого звідти не відведено. Шойгу (Сергій, міністр оборони РФ. – Ред.) розповідав казки, нібито це були тільки навчання і війська повернулися в казарми. Жоден навіть молодший лейтенант у Форт Беннінг (Військова база армії США. – Ред.) ні на секунду не повірить, що ці хлопці пішли. Вони все ще там», – висловив переконання Ходжес.
Американський генерал-лейтенант у відставці підкреслив, що росіяни зупиняються тільки там, де їх зупиняють, самі ж вони ніколи не скажуть, що «захопили достатньо», і не підуть. Тому він припустив, що загострення в Чорноморському регіоні буде «наступним кроком» для РФ до кінця літа чи початку осені 2021-го.
На його думку, реакція Заходу на поведінку країни-агресора після подій 2014 року була недостатньою. Тому він закликав партнерів України цього разу бути більш активними.
«Те, що ми бачимо зараз, – це лише продовження тиску з боку Росії. Тому виникає питання – як ми можемо отримати ініціативу в Чорноморському регіоні? Безумовно, певні люди будуть дуже обережними, щоб будь-які дії не виглядали "провокаційними". Але, якщо реально подивитися на РФ – їм не потрібна провокація, оскільки вона не спричинить реакції Заходу. Якщо вони бачать, що ми нічого не робимо у відповідь на їхні дії – це дозволяє їм іти далі», – попередив Ходжес.
За його словами, щоб перехопити ініціативу в Чорноморському регіоні, Заходу потрібно:
збільшити присутність і кількість спільних багатонаціональних навчань на кшталт «Сі Бриз»;
проводити подібні навчання паралельно з іншими – з відпрацювання багатонаціональних можливостей;
це потрібно робити не тільки в Україні, щоб саме РФ була змушена реагувати на дії Заходу, а не навпаки, як відбувається зараз;
економічні та правові реформи для стійкості країн регіону, враховуючи Україну (вони повинні підвищити їхню інвестиційну привабливість).
«Грузія і Україна мають зробити себе більш привабливими для інвестицій. Зараз немає жодного серйозного німецького, французького чи американського бізнесу в Україні або Грузії – і цим пояснюється недостатній інтерес до того, що відбувається в регіоні», – підсумував екскомандувач військ США в Європі.
Ще на цю тему
- 15.10.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-вересні 2024 року (база даних)
- 30.09.2024 Норвегія хоче відгородитися парканом від Росії
- 22.09.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-серпні 2024 року (база даних)
- 05.09.2024 Нідерланди анонсували мільярдні інвестиції в оборону через агресію Росії
- 26.08.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-липні 2024 року (база даних)
- 29.07.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-червні 2024 року (база даних)
- 26.06.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-травні 2024 року (база даних)
- 15.05.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-квітні 2024 року (база даних)
- 13.05.2024 Через Путіна світ ближчий до ядерної ескалації, ніж будь-коли з часів Карибської кризи – Сунак
- 07.05.2024 Санду: Молдова, в разі потреби, буде опиратися російській агресії
- 23.04.2024 Россия перебросила на границу с Финляндией комплексы тактического ядерного оружия
- 19.04.2024 Російські атаки ракетами та БпЛА по регіонах України з території окупованого Криму в січні-березні 2024 року (база даних)