Суд у Києві відмовив в арешті засудженого ексдепутата Криму Ганиша – адвокат
Київський апеляційний суд при повторному засіданні ухвалив рішення відмовити прокуратурі в арешті ексдепутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, засудженого раніше у справі про «державну зраду» і згодом звільненого від покарання.
Про це повідомив адвокат Ганиша Андрій Руденко, пише Крим.Реалії.
«Минулого тижня, 10 червня, було засідання, на якому розглядалися апеляційні скарги сторони захисту. Це було повторне апеляційне засідання, в якому прокуратура просила обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ми заперечили й апеляційний суд ухвалив рішення відмовити в задоволенні клопотання», – розповів Руденко.
Адвокат також додав, що засідання проходило у форматі відеоконференції. За його словами, Ганиш зараз перебуває у матері в Калуші (Івано-Франківська область), під наглядом місцевих лікарів, у нього заплановано кілька операцій.
Як повідомив Руденко, наступне засідання у цій справі відбудеться наприкінці вересня.
Нагадаємо, що перенесене з 15 лютого засідання в рамках розгляду апеляції на вирок засудженому за держзраду ексдепутату Верховної Ради АРК Василю Ганишишу відбулося 10 червня і проходило в режимі відеоконференції через незадовільний стан здоров'я Ганиша.
На початку грудня 2020 року Руденко повідомляв, що Верховний суд України в касації скасував вирок Ганишу і направив кримінальне провадження проти нього на новий апеляційний розгляд.
До цього Богунський районний суд Житомира звільнив від покарання засудженого до 12 років ув'язнення за держзраду ексдепутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша.
Ще 19 листопада 2018 року Дніпровський районний суд Києва визнав Ганиша винним у державній зраді і засудив його до 12 років позбавлення волі без конфіскації майна. Київський апеляційний суд 30 січня 2020 року залишив чинним вирок суду попередньої інстанції.
1 липня 2020 року Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про затримання Ганиша. До цього він перебував під домашнім арештом.
Суд вирішив, що ексдепутат 11 квітня 2014 року брав участь у голосуванні за російську «Конституцію Криму» і висувався на виборах до міськради Феодосії, які проводилися 14 вересня 2014 року за російським законодавством. Суддівська колегія вирішила, що таким чином Ганиш сприяв підривній діяльності Росії в Криму і вчинив державну зраду. Точно так само дії Ганиша оцінювала прокуратура.
Сам ексдепутат називає себе єдиним депутатом, який проголосував проти проведення «референдуму про приєднання Криму до Росії». Він каже, що не голосував за російську «Конституцію Криму», і в день її ухвалення прийшов до парламента для особистої зустрічі з міністром соціальної політики. Ганиш підтверджує, що балотувався на російських виборах до міськради. Але каже, що робив це на прохання місцевого меджлісу, щоб «відтягнути» голоси у кандидата від Компартії.
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму