Фігуранту «алуштинської справи» у Росії перенесли суд - підозрюють коронавірус
Російський суд у Ростові-на-Дону переніс засідання у алуштинській «справі Хізб ут-Тахрір» через хворобу Ленура Халілова, медики підозрюють у нього коронавірус.
Про це повідомляє в Фейсбуці Кримська солідарність, передає Укрінформ.
«Дебати сторін у Південному окружному військовому суді щодо алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір» були відкладені, так як у підсудного 53-річного Ленура Халілова піднялася температура, і він не зміг взяти участь у процесі», - йдеться в повідомленні з посиланням на адвоката Рефата Юнуса.
За його даними, попередній діагноз Халілова - ГРЗ, але медики додатково його обстежують на наявність коронавірусної інфекції.
Наступне засідання призначено на 28 червня. У суді заплановано дебати сторін, на яких присутність усіх обвинувачених у «справі» обов'язкова.
Адвокат уточнив, що якщо здоров'я Ленура Халілова не покращиться, суд організовує відеозв'язок і розгляне питання продовження йому запобіжного заходу, відклавши дебати сторін.
Як повідомлялося, 10 червня 2019 року у тимчасово окупованому Криму в Алуштинському регіоні затримали чотирьох кримських татар - Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова, Ленура Халілова (голова місцевої релігійної громади «Алушта»).
Усі четверо обвинувачуються в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії з 2003 року. Халілову закидають частину 2 статті 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 20 років.
Арешт члена релігійної громади «Алушта» Халілова стався за 2 тижні до судового засідання, на якому мав розглядатися позов релігійної громади «Алушта» по відношенню до Ради міністрів в особі Міністерства майна Криму. ДУМК (Духовне управління мусульман Криму) і державний комітет у справах національностей та релігії проходили у цій справі як зацікавлені особи.
Позов був поданий у зв'язку з тим, що місцевій релігійній громаді, головою якої був Халілов, розпорядженням Ради міністрів ще в 1994 році була передана в користування міська мечеть. Пізніше, без скасування акту про передачу, мечеть була передана ДУМК.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому