Прокуратура АРК розслідує 22 кримінальних провадження за 42 фактами порушення прав журналістів в Криму – Поночовний
Керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний проінформував Комітет з питань свободи слова ВРУ щодо порушення прав журналістів в Автономній Республіці Крим.
Керівник прокуратури автономії повідомив, що активна фаза окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя супроводжувалась повним захопленням інформаційного простору на півострові, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на пресслужбу прокуратури.
«Сім років окупації призвели до зникнення незалежних ЗМІ в Криму, контролю за інформацією з боку держави-окупанта та тотальною пропагандою російських «медіа». Працівники ж українських та іноземних ЗМІ зазнали серйозних порушень своїх прав. Наразі правоохоронні органи автономії розслідують 22 кримінальні провадження за 42 фактами порушення прав журналістів та інших представників ЗМІ в Криму», – заявив Поночовний.
«У кримінальних провадженнях зафіксовано численні докази незаконних кримінальних переслідувань журналістів і їхніх родин, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності. Ці факти також стали основою інформаційного повідомлення, скерованого прокуратурою автономії спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в лютому 2021 року», – зазначив Ігор Поночовний.
На основі цих фактів у лютому 2021 року до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду скеровано інформаційне повідомлення, підготовлене прокуратурою автономії спільно з Офісом Генерального прокурора та Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ). Надалі, вказана інформація буде доповнюватись, оскільки, правоохоронці фіксують нові факти порушення прав журналістів на півострові.
25 лютого 2021 року Генпрокурорка Ірина Венедіктова, керівник прокуратури АРК та Севастополя Ігор Поночовний та виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко підписали чергове, 10-те інформаційне повідомлення до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), яке стосується фактів переслідування Росією журналістів в окупованому Криму.
Ще на цю тему
- 01.05.2025 Євросоюз ніколи не визнає Крим частиною РФ – Кая Каллас
- 26.04.2025 Долю Криму вирішуватимуть лише Україна та його корінний народ – Чубаров в ООН
- 26.04.2025 Зеленський відреагував на нові висловлювання Трампа про Крим
- 24.04.2025 Російський суд продовжив політв’язню Коломійцю перебування в депортцентрі ще на 90 днів
- 24.04.2025 МЗС Литви: Ставлячи під сумнів статус Криму – ми відкриваємо пекло
- 24.04.2025 FT: статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО
- 22.04.2025 Оккупанты обещают построить яхтенные марины в Евпатории и Ялте
- 22.04.2025 Чубаров: адміністрація Трампа «тестує» владу України вкиданнями на тему територіальних поступок
- 12.04.2025 Кримський політв’язень Лимешко не зміг вийти на свободу після відбуття 8 років незаконного увʼязнення в РФ. Чому?
- 17.03.2025 Туреччина в 11 річницю псевдореферендуму у Криму підтримала територіальну цілісність України
- 24.01.2025 Зеленський призначив нового постпреда президента у Криму
- 04.01.2025 В окупованому Криму змінили начальника місцевого управління ФСБ