Проти Nord Stream 2 виступили глави парламентських комітетів дев’яти країн
Глави міжнародних комітетів дев’яти парламентів, серед яких США, Британія, країни ЄС та України, опублікували спільну заяву, в якій виступили проти газороводу з РФ до Німеччини «Північний потік-2».
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві, яка опублікована на сайті голови Комітету з питань міжнародних відносин Сенату США Роберта Менендеса.
«Ми, голови комітетів закордонних справ відповідних національних парламентів, продовжуємо виступати проти проєкту «Північний потік-2», і з жалем відзначаємо нещодавнє рішення Сполучених Штатів та Німеччини щодо «Північного потоку-2», яке передбачає відновлення робіт для завершення будівництва газопроводу», - йдеться у спільній заяві.
Як зазначається у заяві, завершення проєкту «Північний потік -2» лише посилить вплив російського газу в європейській енергетичній системі, поставить під загрозу національну безпеку країн-членів ЄС та США, а також загрожує і без того нестабільній безпеці та суверенітету України.
«Завершення будівництва «Північний потік-2» надасть РФ ще один інструмент тиску та шантажу України, яка продовжує зіштовхуватися з жорстокою агресією Росії та військовою окупацією своєї територій через її проєвропейський вибір. У результаті загинуло понад 14 000 українців, і щотижня все більше українських військових віддають своє життя заради захисту своєї Батьківщини й всієї Європи. ЄС та США повинні спільно працювати над посиленням санкційного тиску на Кремль для протидії його агресії в Україні», - йдеться у заяві.
Також у тексті наголошується на необхідності взяти на себе колективне зобов'язання збільшити підтримку безпеки та оборонного потенціалу України, щоб запобігти поглибленню поточної безпекової кризи, що посилюється через загрозу «Північного потоку-2».
«Ми також повинні взяти на себе зобов’язання розробити дорожню карту на шляху України до вступу до НАТО, якщо Україна проведе необхідні реформи та відповідатиме стандартам членства НАТО. Для консолідації зусиль українського уряду щодо трансформації, а також демократії й прав людини в регіоні, ми закликаємо Європейський Союз узгодити перспективу членства для України», - зазначили політики.
Заяву підписали Менендес, глави комітетів парламентів України, Естонії, Ірландії, Латвії, Литви, Великої Британії, а також глави комітетів обох палат парламентів Польщі й Чехії.
Як повідомлялося, «Північний потік-2» – це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ «Газпром».
Нещодавно Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опір добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.
Ще на цю тему
- 11.12.2023 Зменшення залежності від Росії: між Болгарією та Сербією побужували газогін
- 11.08.2023 Судно Азербайджанского пароходства уложило подводный трубопровод в Каспийском море по заказу Туркменистана
- 16.05.2023 Казахстан та Росія планують побудувати газопровід до Китаю
- 25.08.2021 «Північний потік-2». Кремль прокоментував програш справи у німецькому суді
- 19.08.2021 «Північний потік–2» як погане кіно, і Україна знає кінець цього фільму – Зеленський
- 19.08.2021 Німецьке ЗМІ назвало сім перешкод для «Північного потоку – 2»
- 02.08.2021 Палата представителей США приняла закон о восстановлении санкций против Nord Stream 2
- 30.07.2021 У Данії закликали перетворити «Північний потік-2» в піррову перемогу Росії
- 29.07.2021 Республіканці в Сенаті США вимагають санкцій проти Nord Stream 2
- 28.07.2021 Ексміністр оборони розповів, як запуск «Північного потоку-2» вплине на безпекову ситуацію в Україні
- 27.07.2021 «Газпром» умовами транзиту через Україну після 2024 року підтвердив використання газу як геополітичної зброї – голова «Нафтогазу»
- 26.07.2021 Всемирный конгресс украинцев призвал ввести мораторий на «Северный поток– 2»