«Північний потік–2» як погане кіно, і Україна знає кінець цього фільму – Зеленський
Україна вважає проект російського газопроводу «Північний потік–2» формою зброї і не приймає узгодженої позиції по проекту між Німеччиною і США.
Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю НВ, Washington Post, Liberation, «Новой Газете» і Funke Media, передає УНН.
«[Позиція] цих країн нас не задовольняє. Одне з принципових питань, про яке ми повинні говорити в безпековій частині нашої розмови з президентом Байденом на зустрічі, – буде стосуватися «Північного потоку-2». Люди повинні розуміти: питання добудувати – це одне питання, а потім треба ще імплементувати. Треба, щоби воно було ще й застраховано, там багато-багато речей. Україна буде робити все… Тут поставимо три крапки, а там уже кожен зрозуміє, як захоче», – каже Зеленський.
На думку Глави держави, запуск «Північного потоку-2» – це ризик не тільки для України, але і для Європи.
«Це втрачені Україною мінімум два мільярда на рік. (...) Ми вважаємо, що це формат зброї. Це знаєте, як погане кіно, Nord Stream-2, друга частина. Ти знаєш, у принципі, чим закінчиться. Європейці, у принципі, розуміють і зараз бачать, який дефіцит штучно – Росія може собі дозволити – створили з ціною на газ. Тому ми знаємо кінець цього фільму, але все одно йдемо, дивимось це кіно і віримо, що воно якось по-іншому закінчиться. А воно не закінчується по-іншому, тому що це кіно, його вже зняли. Вони розуміють, як вони знімали, яка там драматургія і до чого вони ведуть. Тобто абсолютно зрозуміла історія», – підкреслив він.
У липні США і Німеччина досягли угоди про врегулювання спору з будівництва газопроводу «Північний потік-2».
Домовленостями передбачено, що Вашингтон відмовляється від намірів ввести санкції для учасників проекту Nord Stream 2, проте можливість санкцій Євросоюзу для Москви зберігається, якщо Росія буде використовувати газопровід як інструмент енергетичного тиску. Американська влада разом з тим залишили за собою право вживати заходів у разі «використання Росією енергетики як геополітичної зброї в Європі» і агресії стосовно України, заявили у Держдепартаменті.
В угоді також йдеться про намір зберегти транзит газу через Україну. Німеччина обіцяє скористатися всіма важелями, щоб переконати Росію продовжити договір про транзит газу Україною, що закінчується в кінці 2024 року.
Ще на цю тему
- 09.11.2024 ЗМІ: Дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» в Німеччині видали з порушеннями
- 11.12.2023 Зменшення залежності від Росії: між Болгарією та Сербією побужували газогін
- 11.08.2023 Судно Азербайджанского пароходства уложило подводный трубопровод в Каспийском море по заказу Туркменистана
- 16.05.2023 Казахстан та Росія планують побудувати газопровід до Китаю
- 25.08.2021 «Північний потік-2». Кремль прокоментував програш справи у німецькому суді
- 19.08.2021 Німецьке ЗМІ назвало сім перешкод для «Північного потоку – 2»
- 03.08.2021 Проти Nord Stream 2 виступили глави парламентських комітетів дев’яти країн
- 02.08.2021 Палата представителей США приняла закон о восстановлении санкций против Nord Stream 2
- 30.07.2021 У Данії закликали перетворити «Північний потік-2» в піррову перемогу Росії
- 29.07.2021 Республіканці в Сенаті США вимагають санкцій проти Nord Stream 2
- 28.07.2021 Ексміністр оборони розповів, як запуск «Північного потоку-2» вплине на безпекову ситуацію в Україні
- 27.07.2021 «Газпром» умовами транзиту через Україну після 2024 року підтвердив використання газу як геополітичної зброї – голова «Нафтогазу»