Росіяни уже не варять решітки на танки, готують ПЗРК проти наших Bayraktar TB2
Будь-яке повідомлення про маневри російських військ на окупованих територіях України, або ж про концентрацію частин армії РФ на кордоні з нашою країною викликає свій належний резонанс. І схоже, росіяни намагаються активно цим користуватись, щоб і далі чинити психологічний тиск на нашу державу.
Наприклад, сьогодні прес-служба Міноборони РФ написала, що в окупованому Криму на полігоні Опук почались масштабні маневри повітряно-десантних частин, які були перекинуті з Новоросійська. Для маневрів залучено понад 2 тисяч військовослужбовців та понад 100 одиниць озброєння.
При цьому росіяни похизувались, що вивели для тренувань свої новітні бронемашини БМД-4М та БТР-МДМ. Тема проведення навчань – організація оборони уночі та вдень, перехід у наступ за підтримки гаубиць Д-30, САУ 2С9 «Нона-С» і танків Т-72Б3. Цікаво, що на цей раз росіяни не стали на свої Т-72Б3 «наварювати» решітки для захисту від Javelin чи бомб із безпілотника Bayraktar TB2.
З однієї сторони, тема маневрів «наступ десантних частин армії РФ за підтримки танків» може звучати грізно. Але тут варто звернути увагу на прогалину з протиповітряною обороною бойових порядків частин, що наступають за сценарієм проведення навчань: із засобів ППО у них – лише оператори ПЗРК, що розмістились на броні БТР-3Д.
Росіяни не вперше проводять такі експерименти із «партизанською протиповітряною обороною» частин, що мають виконувати наступ проти «умовного противника».
Defense Express розповідав, що в середині вересня 2021 року танкові підрозділи Центрального військового округу відпрацювали аналогічний формат оборони від можливої атаки БПЛА «умовного противника».
В склад та ар’єргард танкової колони були включені БМП-2 та МТ-ЛБ, на їх броні розмістились оператори ПЗРК «Игла», що за умовами навчань мали збивати ворожі дрони в зоні своєї візуальної видимості.
Із цієї тенденції, що армія РФ почала проводити навчання по такому «партизанському» формату повітряного прикриття своїх бойових порядків, можемо зробити такі висновки.
Схоже, росіяни розуміють, що їм не вдасться досягти належного рівня насичення бойових порядків військ зенітно-ракетними комплексами «Тор-М2», які теоретично можуть уражати безпілотники Bayraktar TB2.
Відтак, при оцінці ударного потенціалу частин армії РФ, зосереджених проти нашої держави, слід в першу чергу звертати увагу саме на щільність засобів ППО, що мають прикривати бойові порядки військ країни-агресора.
Ще на цю тему
- 30.04.2025 Заводы России сорвали нацпроект Путина по беспилотникам
- 28.04.2025 «Теневой» флот России поставляет оружие в Африку – ADF
- 26.04.2025 Сломался спутник, связанный с космической ядерной программой РФ
- 26.04.2025 РФ активізує розробку морських безпілотників
- 26.04.2025 Росія постачає зброю до Лівії за допомогою «тіньового флоту» — Інтерпол
- 25.04.2025 Білоруський холдинг, що був партнером Apple і Tesla, продає оптику і спецобладнання оборонним компаніям РФ в обхід санкцій
- 24.04.2025 У Росії заявили про початок випробування системи супутникового зв’язку для БпЛА
- 22.04.2025 Ростех начал испытания системы «свой-чужой» для беспилотников
- 10.04.2025 В Росії розробили піхотний перехоплювач дронів / Фото
- 10.04.2025 Зменшення залежності від зброї з РФ: Індія купить 26 французьких винищувачів морського базування
- 08.04.2025 Индию уличили в поставках компонентов для российского оружия
- 07.04.2025 Російський ВПК ще в травні 2022 року налічував 1400 підприємств, а тепер там працює аж 4,5 мільйона осіб