Укроборонпром презентував стратегію розвитку суднобудівної промисловості
Державний концерн «Укроборонпром» презентував стратегію суднобудівної промисловості України на період до 2030 року.
Презентація відбулась в ІА «Укрінформ» 28 вересня, пише видання.
Стратегія була розроблена Укроборонпромом спільно з Асоціацією суднобудівників України (АСУ) «Укрсудпром» і для її написання був проведений детальний аналіз стану військового та цивільного суднобудування в Україні.
Менеджер проєктів управління стратегії та розвитку ДК «Укроборонпром» Віктор Плахута, презентуючи стратегію, розповів, що станом на сьогодні у складі військово-морського флоту України налічується 18 суден. Відповдіно до рішення РНБО щодо розвитку Військово-морських сил Збройних сил України до 2031 року, в Україні планується будівництво патрульних та артилерійських катерів, ракетних катерів, корветів та фрегату.
У стратегії зазначається, що для виконання цього рішення необхідно здійснити низку кроків. Зокрема, визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за сферу суднобудування, забезпечити максимальну локалізацію виробництва у межах спільних проєктів з іноземними партнерами, оновити науково-технічну базу і забезпечити систему дешевого кредитуваня під довгострокові капіталомісткі та наукоємні проєкти з суднобудування для потреб ВМС ЗСУ.
Для розвитку цивільного флоту в Україні перш за все потрібно оновити парк суден. Загалом для вітчизняних потреб необхідно збудувати 240 нових суден.
В Укроборонпромі порахували, що обсяги вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами України до 2030 можуть бути збільшені до 30 млн т на рік, що потенційно згенерує 7500 нових робочих місць та щороку додатково приноситиме 16 470 млн грн у бюджет.
Для досягення таких показників необхідно: ухвалити рішення РНБО щодо заходів з розвитку суднобудівної промисловості України, внести зміни до Митного та Податкового кодексів відповідно до цього рішення, ухвалити рішення РНБО про заборону використання суден, вироблених в РФ, та продовжити дію закону про держпідтримку суднобудівельної промисловості.
Задля підвищення конкурентоспроможності та залучення інвестицій у галузь в Укроборонпромі пропонують тимчасово звільнити від податкового та митного навантаження товари, вироблені за кордоном, які використовують для суднобудування. Тимчасово звільнити від сплати податків суднобудівельні підприємства, а також провести реструктуризацію боргів таких підприємств перед бюджетами та фондами.
В Укроборонопромі вважають, що підтримати суднобудівельну галузь можна шляхом спрямування частини чистого прибутку ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) на виконання інвестиційної програми із закупівлі суден, залучення експортно-кредитного агентства для захисту українських експортерів, вирівнювання вартості вантажних перевезень залізничними та водними шляхами і запровадження прогресивного стимулюючого податку на експлуатацію суден віком понад 30 років.
«Ми разом з асоціацією «Укрсудпром» розробили проєкт стратегії розвитку судобнобудування, який вже надіслано на розгляд до апарату Ради національної безпеки та оборони і по якому проводимо сьогодні публічне обговорення. Ми очікуємо, що проєкт буде розглянутий на рівні РНБО, що дозволить підприємствам суднобудівної промисловості отримати підтримку з боку держави, яка створить необхідні умови для комплексного та системного стратегічного розвитку суднобудування в Україні взагалі», - заявив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв під час презентації стратегії.
Ще на цю тему
- 17.07.2024 Укрвїнський «Нібулон» готовий будувати військові кораблі
- 03.05.2024 В Україні за гроші USAID збудували лоцманське судно / Фото
- 28.03.2024 «Українське Дунайське пароплавство» побудувало ще одну SLG-баржу / Фото
- 20.10.2023 Миколаївська верф SMG відновила роботу після російського вторгнення
- 12.09.2023 В Україні розробили інноваційний катер для військових / Фото
- 01.08.2023 На Одещині капітально відремонтували судно, якому «світила» порізка на метал / Фото
- 02.03.2023 Завод Українського Дунайського пароплавства будуватиме нові несамохідні судна з використанням конструкцій суден-донорів
- 25.11.2022 Рашисти обстріляли Херсонський суднобудівний завод
- 07.10.2022 Завод Українського Дунайського пароплавства відремонтував 36 суден з початку року
- 03.08.2022 Україна припинила дію ще однієї угоди з білоруссю
- 25.07.2022 Судноремонтні потужності Українського Дунайського пароплавства повністю завантажені роботою
- 14.02.2022 Херсонський суднобудівний завод побудує чотири судна для Нідерландів / Фото