Чотирьох кримських татар судять на підставі одного сумнівного аудіозапису - адвокат
Захист фігурантів третьої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» за підсумками проведеного у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону засідання по суті прийшов до висновку, що всі звинувачення проти чотирьох кримських татар будуються на одному сумнівному аудіозапису та свідченнях двох прихованих свідків.
Про це у відео, опублікованому «Кримською солідарністю» у Фейсбуці, повідомила адвокат Ліля Гемеджі, передає Укрінформ.
«Практично вся кримінальна справа будується на одному аудіозапису і на свідченнях двох прихованих свідків», - повідомила Гемеджі.
При цьому, зазначила вона, допитані в рамках кримінальної «справи» імами (релігійні діячі - ред.) м. Бахчисарая показали, що їм невідомо про жодних конспіративних зборах, які проходили на території їхньої мечеті.
«Всі збори на території мечеті носили відкритий характер, бути присутнім на цих зборах могли всі, і теми, які там обговорювалися, були загальноісламськими», - навела адвокат слова імамів.
Вона додала, що, на думку її колег, окремі фрази з бесід обвинувачених лінгвістами-експертами були «вирвані з контексту й інтерпретувалися виключно в суб'єктивному ключі».
Гемеджі зазначила, що адвокати в ході дебатів пройшлися по всім нестикуванням у матеріалах «справи», заявили, що їх підзахисних переслідують за інакомислення, і просили суд виправдати фігурантів «справи» на тій підставі, що немає жодних доказів їхньої провини.
На наступному засіданні, призначеному на 25 жовтня, заплановано виступи у дебатах фігурантів «справи».
Обвинувачення вимагає для чотирьох фігурантів Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» у цілому 66 років позбавлення волі.
Як повідомлялось, 11 березня 2020 року в Бахчисараї пройшли обшуки в будинках кримських татар Енвера Мустафаєва, Амета Сулейманова, братів Сейтумера й Османа Сейтумерова та їхнього дядька Рустема Сеїтмеметова. Також обшук було проведено у будинку колишнього активіста «Кримської солідарності» Сейтумера Сейтумерова, який кілька років тому вимушено залишив Крим.
Всім затриманим інкримінуються членство в організації «Хізб ут-Тахрір», яку у Росії заборонено з 2003 року. На території України і більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств. Трьох із обвинувачених - Рустема Сейтмеметова, братів Османа і Сейтумера Сейтумерова 19 листопада 2020 року етапували зі слідчого ізолятора Сімферополя в СІЗО Ростова-на-Дону.
Четвертий фігурант справи - Амет Сулейманов утримується під домашнім арештом у Бахчисараї.
Згідно з матеріалами справи, в обвинувачених не було зброї, вибухівки, боєприпасів, вони не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до вчинення терористичних дій. Матеріали «справи» містять аудіозаписи з дискусіями на релігійні й політичні теми в мечетях Бахчисарая.
Ще на цю тему
- 18.12.2024 Сенат Чехії одноголосно визнав депортацію кримських татар геноцидом
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму