Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи / Заява МЗС
Україна розраховує на більш активний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії Росії.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ з нагоди 76-ї річниці заснування ООН.
«З метою захисту норм та принципів міжнародного права 23 серпня 2021 року Україна спільно з 46 державами та міжнародними і регіональними організаціями створила Кримську платформу – новий міжнародний формат, спрямований на деокупацію Криму та протидію гібридній агресії з боку Росії. Розраховуємо на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії РФ проти України. Враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема у контексті ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій щодо територіальної цілісності України, проблеми мілітаризації Криму та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи», - йдеться у заяві.
У МЗС зазначають, що вкрай важливим завданням залишається втілити зусилля з реформування та удосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сьогодення. У свою чергу, Україна і надалі готова всіляко сприяти успішності цієї важливої місії.
Як йдеться у заяві, організації системи ООН, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН), продовжують відігравати важливу роль в підтримці курсу соціально-економічних реформ в Україні, досягненні цілей сталого розвитку, забезпеченні захисту прав людини та верховенства права.
«Одним з найбільш успішних прикладів нашого співробітництва є подолання гуманітарних наслідків російської агресії. Готові до подальшої взаємодії у цій сфері для забезпечення потреб постраждалого цивільного населення вздовж лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях», - повідомляють в МЗС.
У міністерстві додають, що нагальним напрямом діяльності ООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва в Донецькій та Луганській областях задля мирної та безпечної реінтеграції тимчасово окупованих територій та їхніх мешканців, розбудови сталого миру та неповторення окупації.
24 жовтня, світове співтовариство відзначає День Організації Об’єднаних Націй. Саме цього дня у 1945 році набув чинності Статут ООН, підписаний 26 червня 1945 року в Сан-Франциско. Серед 51 держави-засновниці ООН була й Україна.
Ще на цю тему
- 24.10.2024 «Україна ніколи не відмовиться від Криму» – голова ВРУ на саміті «Кримської платформи»
- 12.09.2024 ЄС непохитно підтримує територіальну цілісність України – фон дер Ляєн
- 10.09.2024 Зеленський назвав дату проведення саміту «Кримської платформи»
- 06.09.2024 Верховна Рада України ухвалила постанову про непохитність держполітики щодо деокупації Криму
- 06.08.2024 Майже 18 тисяч фахівців зареєструвалися на курс для підготовки до роботи в деокупованому Криму
- 11.07.2024 Крим вдасться звільнити комбінованим шляхом — Наріман Джелял
- 25.04.2024 Жодних перемовин із Росією про статус Криму бути не може – Ташева
- 27.02.2024 Джапарова провела четверту відеозустріч із представниками країн-учасниць Кримської платформи
- 09.12.2023 Рейдів в окупований Крим було більше, ніж офіційно повідомляли – ГУР
- 24.10.2023 Проросійські хакери атакували сайти держорганів Чехії під час Кримської платформи
- 24.10.2023 Зеленський закликав учасників Кримської платформи контролювати режим санкцій проти РФ
- 24.10.2023 Для звільнення Криму окупаційне угруповання треба знищити – Скібіцький