Джапарова закликає Міжпарламентську асамблею НАТО сприяти деокупації Криму

10:20 27.10.2021

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова закликала Міжпарламентську асамблею НАТО сприяти деокупації Криму.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

Зазначається, що Джапарова бере участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО, яке проходить 26-27 жовтня цього року в Одесі під співголовуванням першого заступника голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка та віцепрезидента Парламентської асамблеї НАТО Аттіли Мештерхазі.

У заході беруть участь делегації Великої Британії, Греції, Іспанії, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Португалії та Туреччини.

Окремим пунктом порядку денного засідання є обговорення актуальної ситуації в тимчасово окупованому Криму.

Виступаючи перед присутніми, Джапарова наголосила, що деокупація півострова та його реінтеграція залишається одним із основних завдань України. З цією метою, а також для захисту норм та принципів міжнародного права, Україна спільно з 46 іноземними партнерами створила Кримську платформу.

«Установчий саміт Кримської платформи 23 серпня у Києві продемонстрував міцність партнерства України з державами-членами НАТО, ЄС та G7 у питанні протидії подальшим спробам РФ підривати світовий порядок», - повідомила перша заступниця міністра.

Вона подякувала учасникам за створення групи підтримки Кримської платформи в Парламентській асамблеї НАТО, яка стає активним інструментом парламентської дипломатії з просування цілей та завдань цього нового міжнародного формату з деокупації Криму.

«Вкрай важливо, щоб парламенти країн-учасниць НАТО вносили до порядку денного дискусій і засідань Парламентської асамблеї конкретні пропозиції щодо протидії російській агресії проти України, захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях та відображали ці питання у робочих і підсумкових документах, ухвалених ПА НАТО», - заявила Джапарова.

Перша заступниця міністра відзначила, що перший рік після саміту є важливим для практичного розвитку Кримської платформи. Джапарова презентувала наступний великий міжнародний захід міністерського рівня в рамках Кримської платформи - Чорноморську безпекову конференцію, яка відбудеться в Києві 25-26 лютого 2022 року і буде присвячена обговоренню впливу безпеки у ширшому Чорноморському регіоні на євроатлантичну і світову безпеку, мілітаризації Криму, а також гібридним інструментам війни.

Вона також повідомила, що в рамках Кримської платформи створюються мережі оперативної комунікації між міністерствами закордонних справ країн-учасниць, що забезпечить постійний діалог з важливих питань, таких як оперативна реакція на кризові ситуації, зокрема, грубі порушення прав людини чи міжнародного гуманітарного права в Криму, безпекові загрози тощо.

Міжпарламентська рада Україна-НАТО (UNIC) була створена у 2003 році відповідно до положень Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО. Її основним завданням є парламентське сприяння належному виконанню Річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО, а також аналіз результатів їх практичної імплементації.
 

Ще на цю тему