Україна має право захищатися: Мельник відповів Берліну на «занепокоєння» щодо дронів Bayraktar
Негативна оцінка німецьким урядом використання українськими Збройними Силами безпілотного апарату Bayraktar викликала чергове напруження у відносинах між Києвом і Берліном.
Свою незгоду з позицією офіційного Берліну висловив виданню Bild посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає Укрінформ.
«Україна має законне право на самооборону, коли її територію вдень і вночі бомбардують з російських важких озброєнь і коли гинуть мирні жителі та солдати. Тому ми закликаємо федеральний уряд замість того, щоб висловлювати занепокоєння драматичною ситуацією на окупованих територіях, подвоїти свої зусилля як посередника для скликання Нормандського саміту в Берліні, як було домовлено, і поставити Москву на місце», - заявив Мельник.
Раніше речниця МЗС ФРН заявила, що в Берліні «дуже стурбовані… повідомленням Генштабу української армії, згідно з яким українські Збройні сили у відповідь на артобстріл та загибель одного та поранення ще одного солдата застосували дрон». Дипломат наголосила, що, на думку Берліна, це є порушенням Мінських угод, які дозволяють використання безпілотників виключно місії ОБСЄ. Берлін також закликав «усі сторони до деескалації» та конструктиву в переговорах.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні в зоні ООС на сході України вперше були застосовані БПЛА Bayraktar ТВ2. За даними Генерального штабу ЗСУ, 26 жовтня з 14:25 до 15:15 батарея гаубиць Д-30 російсько-терористичних військ здійснювала обстріл позицій Об’єднаних сил в районі населеного пункту Гранітне. Два військовослужбовці ЗСУ під час обстрілу зазнали поранення, один із них загинув. Із початком обстрілу через СММ ОБСЄ було невідкладно висунуто вимогу щодо припинення вогню, надіслано ноту дипломатичними каналами. Втім, окупанти не реагували.
Тож з метою змушення ворога до припинення вогню, за наказом головнокомандувача Збройних сил України, було застосовано Bayraktar ТВ2. Безпілотний літальний апарат не пересікав лінії зіткнення і керованою бомбою знищив одну гармату з розрахунком російсько-окупаційних військ.
Ще на цю тему
- 16.12.2021 Україна, Молдова та Грузія почнуть координувати дії для отримання перспективи вступу в ЄС
- 14.12.2021 ЄС не планує розділяти Східне партнерство на саміті попри появу «асоційованого тріо»
- 16.11.2021 Кулеба обговорив з ЄС план співпраці зі «Східним партнерством» з пакетом інвестицій на 2,3 млрд євро
- 19.07.2021 ЄС надасть допомогу країнам Східного партнерства в розмірі 2,3 млрд євро – голова Євроради
- 07.07.2021 ЄС мобілізує EUR 17 млрд на інвестиції для країн «Східного партнерства» – єврокомісар Варгеї
- 02.07.2021 ЄС представив план розвитку Східного партнерства на €2,3 мільярда
- 25.06.2021 ЄС запровадить принцип диференціації до країн «Східного партнерства» – Кулеба
- 02.02.2021 Грузія, Україна та Молдова звернулися до ЄС з закликом поглибити інтеграцію
- 15.01.2021 Украина, Молдова и Грузия имеют общее видение улучшения Восточного партнерства – Кулеба
- 22.12.2020 Україна, Грузія і Молдова можуть консолідувати Східне партнерство – Точицький
- 19.06.2020 Повноцінний саміт Східного партнерства буде у березні 2021 році: ЄС визначив пріоритети
- 10.06.2020 Лідери ЄС і країн Східного партнерства проведуть відеоконференцію 18 червня