У Франції домоглися мораторію на виконання російського закону про шампанське

12:30 28.10.2021

Французькі винороби домоглися мораторію на виконання російського закону, який вимагає замість російської назви «шампанське» використовувати «ігристе вино».

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в публікації RFI.

Міністр-делегат із питань зовнішньої торгівлі та економічної привабливості Франк Рістер повідомив, що французьке шампанське, вироблене в регіоні Шампань, зможе називатися шампанським у Росії та використати відповідне маркування кирилицею щонайменше до 31 грудня.

За його словами, Франції вдалося відстояти принаймні тимчасово право виноробів на історичне найменування.

У Москві те, що Росія пішла на поступки Франції, офіційно не підтвердили. Проте, як зазначає економічне видання «Прайм» із посиланням на документи, уряд справді «відклав перевірки компаній» у галузі «класифікації виноробної продукції».

Таким чином шампанське, вироблене в регіоні Шампань з відповідною назвою, не вилучатиметься з продажу, а «компанії не притягуватимуться до адміністративної відповідальності».

Раніше у вересні стало відомо, що Париж та Москва створять робочу групу для вирішення суперечки щодо шампанського. Тоді міністр сільського господарства Жюльєн Денорманді запевнив, що Франція «стоятиме на своєму» і захистить свої інтереси.

Влада регіону Шампань також зазначила, що незабаром сподівається на «дипломатичне» вирішення питання про шампанське.

Російський закон, підписаний президентом країни Владіміром Путіним 2 липня, заборонив використовувати слово «шампанське» на контретикетках імпортованого ігристого вина.

Згідно з офіційним документом, винороби із Шампані повинні будуть називати своє вино «ігристим» на зворотному боці пляшки. Закон також запровадив поняття «російське шампанське».

На думку французьких виробників та експортерів, рішення Росії є абсурдним. За законами Франції, носити захищену законом назву «шампанське», як і інші «назви місця походження (AOC)», можуть лише ігристі вина з регіону Шампань. При цьому виробники повинні пройти строгу перевірку та відповідати цілій низці вимог.