Слідком РФ «помітив» побиття кримського політв'язня Газієва у тюремній лікарні
За фактом побиття у російській тюремній лікарні кримського політв'язня Сервета Газієва, Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу щодо перевищення посадових повноважень.
Про це у Фейсбуці написала активістка Лутфіє Зудієва, передає Укрінформ.
«Слідчий комітет порушив кримінальну справу про перевищення посадових повноважень (стаття 286 КК РФ) у міжобласній туберкульозній лікарні №19 (МОТБ-19) у Ростові-на-Дону, свідчення про тортури дали понад 60 ув'язнених», - повідомила Зудієва.
Активістка нагадала, що це та сама тюремна лікарня, де у вересні 2021 року за відмову брати участь у російських виборах, четверо співробітників побили та насильно підстригли бороду 61-річному політв'язню з Криму Сервету Газієву.
Нагадаємо, 61-річний Газієв, перебуваючи в СІЗО Ростова-на-Дону, тривалий час страждав на загострення хронічних захворювань і не отримував необхідної медичної допомоги.
28 червня 2021 року у нього стався мікроінсульт. У Газієва частково паралізована права частина тіла, у зв'язку з чим у нього спостерігається асиметрія обличчя, оніміння ротової порожнини, очей, що постійно сльозиться, болі в хребті.
Погіршення стану політв'язня сталося після того, як його побили у міжобласній туберкульозній лікарні №19 у Ростові-на-Дону, де він перебував після перенесеного мікроінсульту.
За словами Газієва, за два дні до побиття його та інших пацієнтів лікарні вивели для голосування на виборах, проте після відмови брати участь у волевиявленні співробітники лікарні, у присутності інших «виборців», піддали політв'язня образам і погрозам. У день побиття четверо співробітників лікарні повалили хворого на ліжко, скрутили йому руки та, стиснувши коліном спину, постригли бороду.
У зв'язку з інцидентом адвокат Едем Семедляєв направив звернення начальнику СІЗО, де утримується Газієв, прокурору Ростовської області та керівнику Слідчого комітету РФ.
Сервет Газієв проходить за другою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір», фігурантами якої було затримано після масових обшуків у Криму у березні 2019 року. У «справі» було заарештовано 25 кримських татар, більшість із яких є активістами «Кримської солідарності». Усіх звинувачують за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації», до довічного позбавлення волі) та за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі). Всім фігурантам справи були також висунуті звинувачення за ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади», до 10 років позбавлення волі).
Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт та не закликали інших до здійснення терористичних дій.
У матеріалах справ відсутні будь-які докази, які свідчать про спробу повалення конституційного ладу РФ та захоплення влади в Росії.
Ще на цю тему
- 18.12.2024 Сенат Чехії одноголосно визнав депортацію кримських татар геноцидом
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму