США в ООН закликали Росію негайно звільнити кримських політв’язнів
Сполучені Штати закликають Росію негайно звільнити журналіста Владислава Єсипенка, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та понад сотню інших політичних в’язнів, незаконно затриманих в окупованому Криму.
Про це заявив представник делегації США в ООН під час розгляду проєкту резолюції «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», передає кореспондент Укрінформу.
«Країна-окупант продовжує порушувати права людини в Криму і не притягується за це до відповідальності», – ідеться в заяві американської делегації.
Водночас США звертають увагу на застосування тортур для отримання зізнань, насильницьке зникнення людей та позасудові страти, що відображено у проєкті резолюції.
Держава-окупант продовжує піддавати етнічних українців та кримських татар і членів релігійних громад обшукам, затриманням та іншим формам порушення їхніх прав, заявляє делегація США.
«Ми закликаємо негайно припинити спроби анексувати українську територію і дотримуватися міжнародних правових зобов’язань, які стосуються суверенітету, територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів», - ідеться в заяві.
Своєю чергою ЄС та країни Євросоюзу, до яких приєдналися Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, а також Україна, Молдова і Грузія, оприлюднили заяву, у якій наголошується на насильницьких зникненнях людей, незаконному затриманні, тортурах та негідному поводженні з затриманими в окупованому Росією Криму.
РФ продовжує застосовувати своє законодавство, зокрема кримінальне, в Криму, що суперечить взятим нею зобов’язанням як держави-окупанта, ідеться в заяві. Як зазначають її автори, жителі півострова стикаються з системними обмеженнями свобод, включаючи свободу слова, віросповідання, зібрань. Журналісти, правозахисники, адвокати зазнають залякувань, кримські татари – судового переслідування, їхні права грубо порушуються. Тривають деструктивні дії щодо культурної спадщини, зокрема археологічних об’єктів та музеїв.
«Резолюція щодо Криму – це відповідь на значне погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові після його незаконної анексії Російською Федерацією», - йдеться у заяві.
Нагадаємо, 17 листопада Третій комітет ООН у Нью-Йорку схвалив проєкт оновленої резолюції Генасамблеї ООН «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна».
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму