Голова МЗС розповів про деталі комплексного пакету стримування Росії та зміцнення безпеки України
Україна разом із партнерами працює над комплексним планом стримування Росії від подальших агресивних дій та зміцнення безпеки і обороноздатності нашої держави для спільної протидії гібридним загрозам з боку РФ.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів під час онлайн-брифінгу у четвер, 18 листопада, пише пресслужба МЗС України.
«Минулого тижня була велика українська делегація у Вашингтоні, цього тижня в Брюсселі. Ми мобілізували в обох столицях ключових євроатлантичних партнерів на підтримку України. Між різними столицями та інституціями зараз ведеться робота з розробки комплексного пакету стримування Росії. Він включає політичний та дипломатичний тиск, болісні економічні удари на випадок розширення російської агресії і список конкретних потреб для зміцнення збройних сил України», - заявив міністр.
Дмитро Кулеба нагадав, що в рамках візиту до Брюсселя цього тижня провів переговори з керівництвом НАТО та ЄС, главами дипломатії країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо, міністрів Нормандського формату без російської сторони, взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ держав ЄС та партнерів Східного партнерства.
«Дуже важливими були переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Ми обговорили безпекову ситуацію та спільну протидію гібридним загрозам з боку РФ», - зауважив міністр.
Глава МЗС України розповів, що Генеральний секретар запросив його взяти участь у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 30 листопада - 1 грудня у Ризі. Він назвав це важливим знаком довіри Альянсу до України як одного з двох найближчих партнерів НАТО у ширшому Чорноморському регіоні
«Агресивність Росії і на дипломатичному, і на військовому напрямах суттєво зросла протягом останніх тижнів. Але Україна вже активно консолідує партнерів для протидії гібридним загрозам. Саме таким є доручення Президента України Володимира Зеленського і він спрямовує наші зусилля на зміцнення України та забезпечення підтримки нашої держави з боку партнерів. Я хочу наголосити, що зміцнення безпеки України - це не абстрактне поняття. Йдеться про безпеку кожного громадянина», - заявив Дмитро Кулеба.
Міністр нагадав, що українська дипломатія зміцнює безпеку за трьома напрямами: союзники, санкції, зброя. Це означає політичну підтримку України з боку ключових євроатлантичних партнерів, посилення дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора, домовленості про постачання додаткової зброї для нашої армії.
«Мої переговори у США минулого тижня та в ЄС і НАТО цього тижня були спрямовані саме на досягнення результатів за цими трьома напрямами. І ми повернулися з необхідними на даний момент результатами», - підсумував Дмитро Кулеба.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Кабмін схвалив план втілення Стратегії морської безпеки, розроблений Міноборони – Умєров
- 28.10.2024 На фоні російської нафти Україна та Індія розглядають можливості для співпраці в галузі оборонної промисловості
- 21.09.2024 Сирський обговорив з французьким колегою потреби Сил оборони України
- 11.09.2024 Україна та Литва підписали меморандум про співпрацю у сфері оборони
- 08.08.2024 "Укроборонпром" вперше увійшов до 50 кращих оборонних компаній.
- 19.07.2024 Стратегия морской безопасности Украины: Неижпапа озвучил детали документа и последствия его реализации
- 13.06.2024 На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією
- 19.05.2024 США скликали наступне засідання "Рамштайну"
- 07.05.2024 ЄС почав роботу над відкриттям Офісу оборонних інновацій у Києві
- 17.04.2024 Глави МЗС країн G7 обговорять сьогодні підтримку української системи ППО – The Guardian
- 23.02.2024 Офіс президента опублікував текст безпекової угоди України з Данією
- 20.02.2024 Укроборонпром співпрацюватиме з провідним виробником ракетних систем MBDA Deutschland