Системні репресії перетворили Крим на «острів страху» - Кислиця
Російська Федерація чинить у тимчасово окупованому Криму системні репресії проти всіх, хто виявляє незгоду з її політикою.
Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, представляючи на засіданні Генасамблеї проєкт резолюції «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», передає Укрінформ .
«Репресії, депресія і безнадія - це все, з чим сьогодні стикається місцеве населення в тимчасово окупованому Криму. Системні репресії перетворили Крим на острів страху», - сказав Кислиця. Він наголосив, що, кримські татари - корінний народ півострова, який було вигнано з батьківщини в 1944 році, - «знову став прямою мішенню залякування, переслідування і терору».
Як указав дипломат, Росія у Криму також переслідує етнічних українців шляхом знищення політичних та громадських організацій, ліквідації освіти українською мовою, репресій проти лідерів і активістів, масового психологічного тиску й видворення громадян України з окупованої території.
«Кожен, хто наважується заперечувати наратив Росії про «возз’єднання», стає жертвою затримань, судового переслідування, позасудових страт, тортур і нелюдського поводження», - зазначив дипломат.
Він навів такі цифри: у 2021 році у Криму було незаконно затримано 147 громадян, незгодних з політикою РФ, тоді як у 2020-му – 68. Людей затримують за підозрою в участі в релігійній організації, забороненій в Росії, ухиленні від призову до збройних сил, «тероризмі», «державній зраді», «саботажі» та за іншими сфабрикованими звинуваченнями.
При цьому, зауважив Кислиця, задокументовано випадки катування та жорсткого поводження із затриманими.
Свобода ЗМІ в Криму практично знищена, наголосив постпред, нагадавши про арешт журналіста Владислава Єсипенка. Також Росія переслідує Православну церкву України, громади «Свідків Єгови», мусульман.
Держава-окупант провадить насильницькі демографічні зміни в Криму. Згідно з офіційними даними, понад 64 тисячі громадян України мусили залишити півострів «через атмосферу ненависті та страху, дискримінацію та переслідування за політичну й правозахисну діяльність, за етнічною і релігійною ознаками», сказав Кислиця. Водночас Москва переселяє до Криму жителів РФ.
Деокупація Криму, як і решти тимчасово окупованих територій, є абсолютним пріоритетом для України, підкреслив постпред, закликавши зацікавлені сторони приєднатися до Кримської платформи, на яку, зокрема, посилається резолюція.
За словами Кислиці, «важливо продовжувати політичний і дипломатичний тиск на Кремль, доки територіальну цілісність України не буде відновлено».
Нагадаємо, у четвер Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна».
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму