У Зеленського розповіли, як випускникам з окупованого Криму дізнатися про українські виші
Наступного року одним із пріоритетних напрямів діяльності Представництва Президента України в АРК та м. Севастополі стане проєкт із залучення молоді Криму до здобуття освіти в Україні через доступні сервісні та інформаційні модулі.
Про це у п'ятницю на брифінгу у Києві повідомила заступник представника Президента України в АРК та м. Севастополі Таміла Ташева, пішет Укрінформ.
«Цього року близько 400 дітей із Криму скористалися такою можливістю. Це мало, на нашу думку. Тому важливо проводити правильну інформаційну компанію. Зокрема, через ресурс «Єдиного вікна» випускникам кримських шкіл буде легше отримати інформацію про вступ до українських навчальних закладів. Тому наступного року цей проєкт буде одним із пріоритетних у нашій роботі», – сказала Ташева.
За її словами, через «Єдине вікно» кримчани зможуть отримати інформацію не лише про університети та інші навчальні заклади країни, а й про можливості продовжити навчання за кордоном у рамках програми обміну студентами між Україною та іншими країнами.
Крім того, зазначила Ташева, «сервісні та інформаційні модулі «Єдиного вікна» дозволять отримати необхідні знання, скласти іспит, наприклад, з української мови прямо на цьому ресурсі, та подати документи на навчання онлайн».
«Ми сподіваємось, що надалі завдяки координації представників громадських організацій та державних органів ми зможемо цей ресурс максимально спростити для використання молоддю», – наголосила Ташева.
За її словами, ключовою проблемою, яка стала відома після спілкування з дітьми з окупованих територій, є те, що вони загалом не знають про те, що можна вступати до будь-яких українських навчальних закладів, незалежно від того, де вони знаходяться – у Львові, Херсоні, Харкові чи Києві.
«Вони не знають, що після того, як Президент України підписав новий закон, діти з окупованих територій можуть вступати до будь-якого навчального закладу в країні. Але цією можливістю користується лише невелика кількість випускників», – додала Ташева.
Вона зазначила, що для Представництва є важливими не лише міжнародна робота чи розробка проєктів, а й «емпатичне ставлення до кримчан, надання їм допомоги». Тому, резюмувала Ташева, Представництво Президента продовжить роботу щодо збереження зв'язків із громадянами України на окупованих територіях та політику реінтеграції Криму в Україну
Ще на цю тему
- 28.10.2024 У школах окупованого Криму українською мовою навчається 0,2% від усіх учнів
- 17.09.2024 В созданном РФ университете в Крыму внедрили программу по выявлению запрещенной символики – «Желтая лента»
- 11.07.2024 Для абітурієнтів із Криму створили освітні центри, які допоможуть з отриманням документів
- 08.11.2023 «Духовник Путина» планирует расширить влияние на школьников в Крыму
- 11.10.2023 Россияне разработали методичку об аннексии Крыма для школ на оккупированных территориях Украины – ЦНС
- 08.09.2023 Севастопольский судостроительный колледж оккупанты передали в федеральную собственность
- 16.08.2023 В Крыму школьников отправят на заводы получать профессию
- 23.05.2023 В окупованому Криму лише 197 школярів цьогоріч навчалися українською мовою
- 13.03.2023 Ректору крымского вуза грозит восемь лет тюрьмы за отрицание российской агрессии – Прокуратура АРК
- 06.09.2022 «Спецоперация», контрактная служба: в Крыму оккупанты усилили милитаризацию школ
- 19.07.2022 Полицейские «накрыли» в Ялте подпольную частную школу
- 09.07.2022 Окупанти переводять студентів Азовського морського інституту з Маріуполя до нелегітимного університету Севастополя