Після години прокачування в західному напрямку трубопровід зупинився в обох напрямках.

14:00 03.02.2022

Постачання природного газу між Польщею та Німеччиною по російському газопроводу «Ямал-Європа» 2 лютого було повністю припинено.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані німецького мережевого оператора Gascade.

Видання зазначає, що Захід звинуватив Росію в умисній зупинці поставок газу і сприянні підняттю цін до рекордного рівня. У тому числі для того, щоб посилити тиск на регулюючі органи Німеччини з метою якнайшвидшої сертифікації нової гілки «Північного потоку-2», яка збільшить потоки російського газу в Європу. Росія відкинула ці претензії.

Газ по газопроводу Ямал, який зазвичай йде на захід до Німеччини, з 21 грудня працює в реверсивному режимі і йде на схід до Польщі.

Очікувалося, що постачання газу повернуться до свого звичайного режиму експорту на захід після того, як «Газпром» забронював транзитні потужності.

Але, приблизно через годину прокачування в західному напрямку рано вранці в середу, платформа Gascade показала, що трубопровід зупинився в обох напрямках. 

Газопровід Ямал-Європа – російський магістральний експортний газопровід протяжністю 4196 км, побудований підприємством Ленгазспецбуд.

З'єднує газові родовища півночі Західного Сибіру з кінцевими споживачами в Західній Європі.

Починається в газотранспортному вузлі в м. Торжок (Тверська область). Проходить через територію Росії (402 км), Білорусі (575 км), Польщі (683 км) та Німеччини.

Кінцева західна точка МГ «Ямал-Європа» – компресорна станція "Малі" (в районі м.Франкфурт-на-Одері) поблизу німецько-польського кордону, де він підключений до газопроводу JAGAL.

Загальна протяжність газопроводу Ямал-Європа перевищує 2000 км, діаметр – 1420 мм.проектна потужність – 32,9 млрд м3 газу на рік. Кількість компресорних станцій на газопроводі - 14 (3 - в Росії, 5 - в Білорусі, 5 - в Польщі та одна - в Німеччині).

«Газпром» та транзит газу через Польщу:

Довгостроковий договір «Газпрому» з Польщею на транзит газу закінчився у 2020 році. Відтоді потужності відрізка розподіляються на аукціонах.

Зараз трубопровід перейшов в реверсний режим, по ньому газ йде з Німеччини до Польщі. «Газпром» перейшов на подобове бронювання потужностей магістралі, хоча до цього викуповував їх на місяць.

У грудні 2021 року «Газпром» відмовлявся бронювати потужності польської ділянки трубопроводу «Ямал-Європа».

Ще на цю тему