Джелялов: Кремль хоче використати мою «справу», щоб представити Меджліс у світі вже «терористичною організацією»
Кремль планує використати «справу» першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, якого ФСБ разом із двоюрідним братами Азізом та Асаном Ахтемовими обвинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася у селі Перевальне, для того, щоб представити у світі раніше вже заборонений у Росії та в окупованому Криму Меджліс вже «терористичною організацією».
Про це йдеться у зверненні Джелялова, яке 2 лютого опублікував адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.
«Обвинувачуючи мене у злочині у своєму прагненні, по-перше, ізолювати, помститися і закрити рота мені; по-друге, налякати моїх співвітчизників та однодумців; по-третє, створивши умови для подальших репресій, російська влада в особі слідчих ФСБ замовчує один факт, який серед болота брехні є суцільною правдою», – написав перший заступник очільника Меджлісу.
Він зазначив, що 21 січня отримав текст заключного обвинувачення, в жодному місці якого не згадується, окрім вигаданих свідчень, його статус першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.
«Це має принципове значення, тому що саме мій статус та моя діяльність, а не вигадані злочинні дії, стали причиною мого арешту. Я впевнений, що слідство навмисно уникає цього факту, а не акцентує на ньому увагу, залишаючи згадувати про нього лише свідкам», – додав Джелялов.
Він вказав, що слідство незграбно намагається уникнути політизації справи, хоча само приписує йому політичні мотиви «злочину». Одночасно, російська влада хоче уникнути повернення теми заборони Меджлісу і нагадування про рішення Міжнародного кримінального суду ООН, щодо зняття цієї заборони.
«З тих же причин Кремль хоче зачекати, щоб використати вирок суду вже з моєї справи задля заборони Меджлісу – представницького органу кримських татар – вже як терористичної організації. Щоб повернутися до теми заборони Меджлісу, скажімо так, з сильної позиції. Саме тому мене не стали обвинувачувати за відверто політичними статтями за сепаратизм, екстремізм чи участь у діяльності забороненої в Росії організації. Таке уникання правди стало для російського політичного режиму традицією. Саме так, як колись офіційний Кремль довго не хотів визнавати, що саме російськи військові здійснюють окупацію Криму у 2014 році», – наголосив Джелялов.
Ще на цю тему
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії