Україна згодна на перенесення переговорів ТКГ з Мінська до Стамбула - Резніков
Україна підтримує будь-які ідеї по перенесенню переговорного майданчика по мінських домовленостях з Білорусі до нейтральних незаангажованих країн.
Туреччина раніше пропонувала перенести переговорний майданчик Тристоронньої контактної групи (ТКГ) по «мінську» на свою територію, пише УНІАН.
Про це на брифінгу заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
Він нагадав, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган публічно зробив таку пропозицію (щодо проведення мінських переговорів у Туреччині – УНІАН).
«Я розкрию секрет, що з нами велися консультації, коли я ще був учасником української делегації у трьохсторонній контактній групі. Ми і тоді відповідали ствердно, що ми згодні, якщо цей майданчику буде, наприклад, у Стамбулі. А також і в Женеві, і у Відні, і в будь-якому місті, де є незаангажованість, незалежність, саме головне від однієї із сторін, від Російської Федерації», – сказав він.
Як повідомляв УНІАН, у квітні 2021 року представник Української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков заявляв, що Україна буде шукати іншу країну для переговорів по Донбасу, оскільки Білорусь знаходиться під впливом Російської Федерації.
«Ми категорично повідомили, що не будемо брати участь в засіданнях ТКГ, якщо раптом завершаться сьогодні карантинні обмеження і буде запропоновано продовжити ті консультації, як і раніше, безпосередньо в Мінську. Ми пояснили, що українська делегація не буде спрямовувати своїх членів в Мінськ для зустрічей в реальному житті. Все одно доведеться шукати іншу країну та інше місто», – повідомив він.
27 січня спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Мікко Кіннунен на засіданні ТКГ повідомив про пропозицію Туреччини проводити переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі в Стамбулі.
Довідка УНІАН. Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України — уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії, яка була сформована як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України.
Ще на цю тему
- 25.04.2025 Парламент Австрії ухвалив резолюцію на підтримку українських дітей
- 25.04.2025 Швеція не скорочуватиме підтримку України - міністр
- 25.04.2025 Прем'єри України та Норвегії зустрілися у США - обговорили спільне виробництво зброї
- 23.04.2025 Франція: Європа вимагатиме поваги до територіальної цілісності України в будь-якій мирній угоді
- 23.04.2025 Британія залишається відданою досягненню справедливого миру в Україні, - речник Стармера
- 23.04.2025 У Єврокомісії прокоментували пропозицію Україні «миру в обмін на території»
- 23.04.2025 Британія повідомила, що "мирні переговори" міністрів у Лондоні у середу скасовані
- 23.04.2025 МЗС України викликало посла Китаю через допомогу Росії у війні
- 23.04.2025 Зеленський анонсував зустрічі з президентами ПАР, Польщі та Чехії
- 21.04.2025 Що казав Папа Римський про Україну та Путіна: найгучніші заяви
- 21.04.2025 Українська делегація буде присутня на переговорах у Лондоні щодо перемир'я в Україні - Лещенко
- 19.04.2025 Уряд Орбана письмово закликав угорців голосувати проти України, обіцяє виконати це рішення