Зеленський розповів, коли порушить питання Криму та Донбасу на переговорах із Росією
Президент України Володимир Зеленський має намір порушити питання статусу анексованого Росією Криму та окупованих частин Донбасу на переговорах із президентом Росії Володимиром Путіним після закінчення війни та отримання гарантій безпеки.
Про це він сказав на пресконференції журналістам громадських мовників.
«Я вважаю, що це (Крим та Донбас – КР) дуже важка історія. Для всіх. І Крим, і Донбас. І щоб там знайти якийсь вихід, потрібно зробити перший крок – гарантії безпеки, закінчення війни. Водночас, домовитися, що ми вирішуємо питання тимчасово окупованих територій, але після цього. Чому? Тому що все дуже гаряче. Закінчиться цей блок і тоді, будь ласка, давайте говорити. На першій же зустрічі з президентом Росії я готовий порушувати ці питання – про окуповані території – вони актуальні, важливі. Але я впевнений, що вирішення цих питань буде не на цій зустрічі», – сказав Зеленський.
Він зазначив, що «якщо говорити про гарантії безпеки, то ми матимемо справу зі змінами Конституції».
«А це вирішуватиметься не лише президентом, але вирішуватиметься і Радою, і народом України», – заявив Зеленський.
Він нагадав, що коли став президентом, заявив, що «ми більше не можемо віддати жодну ділянку нашої землі».
«Ми маємо зробити все, щоб Донбас і Крим повернулися. Це не банальність, усі про це думають і вірять усі наші люди. Це питання часу», – заявив Зеленський.
Раніше віцепрем'єр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що Україна ніколи не визнає анексований Крим територією Росії.
Перед цим Меджліс кримськотатарського народу заявив, що повернення Криму під контроль Києва має бути обов'язковою умовою на переговорах із Росією.
7 березня прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що однією з умов припинення війни Росії проти України є визнання Києвом анексованого Криму частиною Росії.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи вимогу Кремля визнати анексований Крим «російським», сказав, що Київ не готовий до ультиматумів, але має «можливе рішення» за ключовими умовами Кремля.
Українська влада неодноразово заявляла, що домагатиметься повернення Криму, окупованих частин Донбасу під свій контроль дипломатичним шляхом.
Російське масштабне воєнне вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаудари по ключових об'єктів військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території і називає це «спеціальною операцією», яка має на меті «демілітаризацію та денацифікацію».
Ще на цю тему
- 24.10.2024 «Україна ніколи не відмовиться від Криму» – голова ВРУ на саміті «Кримської платформи»
- 12.09.2024 ЄС непохитно підтримує територіальну цілісність України – фон дер Ляєн
- 10.09.2024 Зеленський назвав дату проведення саміту «Кримської платформи»
- 06.09.2024 Верховна Рада України ухвалила постанову про непохитність держполітики щодо деокупації Криму
- 06.08.2024 Майже 18 тисяч фахівців зареєструвалися на курс для підготовки до роботи в деокупованому Криму
- 11.07.2024 Крим вдасться звільнити комбінованим шляхом — Наріман Джелял
- 25.04.2024 Жодних перемовин із Росією про статус Криму бути не може – Ташева
- 27.02.2024 Джапарова провела четверту відеозустріч із представниками країн-учасниць Кримської платформи
- 09.12.2023 Рейдів в окупований Крим було більше, ніж офіційно повідомляли – ГУР
- 24.10.2023 Проросійські хакери атакували сайти держорганів Чехії під час Кримської платформи
- 24.10.2023 Зеленський закликав учасників Кримської платформи контролювати режим санкцій проти РФ
- 24.10.2023 Для звільнення Криму окупаційне угруповання треба знищити – Скібіцький