Російські танкери відключають AIS, щоб уникнути санкцій

08:00 01.04.2022

Російські нафтові танкери почали все частіше зникати із систем стеження, навмисно вимикаючи передатчики AIS, щоб обійти санкції, запроваджені через вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляє CNN із посиланням на дані розвідувальної компанії Windward, пише Порти України.

Так звана темна діяльність, коли суднові транспондери вимикаються протягом годин, в минулому розглядалася американськими чиновниками як оманлива практика судноплавства, яка часто використовується для ухилення від санкцій. За даними Windward, «темна діяльність» серед афілійованих з Росією танкерів сирої нафти зросла на 600% від початку війни РФ з Україною.

Ми бачимо сплеск кількості російських танкерів, які навмисно вимикають передачу, щоб обійти санкції. Російський флот починає приховувати своє місцезнаходження та експорт”, – сказав в інтерв’ю генеральний директор Windward Амі Деніел.

Він зазначив, що це відбувається не тільки з сирою нафтою. Подібні тенденції спостерігаються і з іншими нафтопродуктами.

Протягом тижня 12-18 березня було зафіксовано 33 випадки «темної діяльності» російських нафтохімічних танкерів і танкерів з нафтопродуктами, повідомляє Windward, який використовує штучний інтелект для відстеження морської галузі. Це на 236% більше, ніж у середньому за тиждень за попередні 12 місяців.

15 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки. Канада і США заборонили імпорт нафти з Росії, а Велика Британія зробить це до кінця року. Імпорт із Росії нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля й інших енергоносіїв з 25 квітня забороняє також Австралія.

Влада Німеччини розраховує, що до літа вдасться скоротити наполовину імпорт російської нафти, а до осені припинити імпорт вугілля з РФ. 

Великі компанії, зокрема Shell Plc і Total Energies SE, заявили, що планують поступово відмовитися від закупівель нафти й палива в Росії.

Ще на цю тему